در حال بارگذاری

درس اول بنیادی

سه شنبه 30 آذر 1395 آموزش تحلیل بنیادی 1615 بازدید


براي خريد سهام تو بازار سرمايه به صورت مستقيم بايستی بازار رو تحليل كنيد ، اما چگونه؟

 

چطوری ميشه فهميد كی و با چه قيمتی يك سهم را بايستی خريد تا سود ببريم ؟

براي اين كار بايستی از ابزارهای تحليلی استفاده كنيم ، اخبار موثق ، تحليل بنيادی سهم ، تحليل تكنيكال سهم، بررسي ريسك های سيستماتيك و... مهمترين اين ابزارها هستند. ما در اين سريال آموزشی به شما تحليل بنيادی و تكنيكال را آموزش خواهيم داد.
 

گام اول : معرفی تحلیل تکنیکال و بنيادی؟

تحلیل تكنيكال و تحلیل بنیادین دو مکتب فکری مهم در بازارهای مالی هستند.
تحلیل تکنیکال یا فنی ، تغییر و حرکت قیمت اوراق بهادار را در طول زمان مد نظر دارد و از این داده ها و بر اساس محاسبات آماري به پیش بینی تغییرات و حرکت آینده قیمت آن مي پردازد. در تحليل تكنيكال ، زمان ورود و خروج  از يك سهم و قيمت هاي منطقي و غير منطقي براي ورود و يا خروج از يك سهم نتيجه نهايي است
از سوي ديگر تحلیل بنیادین به عامل های اقتصادی توجه می کند که این عامل های اقتصادی به مبانی یا اصول اقتصاد معروفند. یک تحلیلگر بنیادین با بررسی ترازنامه ها (Balance sheet) ، اظهار نامه های گردش نقدینگی و اظهار نامه های درآمد و در كل با بررسي وضعيت مالي يك شركت می کوشد تا ارزش یک شرکت را تعیین کند .
 یک تحلیلگر بنيادي می کوشد تا ارزش ذاتی (درونی) یک شرکت را با استفاده از بررسي روند فعاليت شركت ، مواد خام مورد نياز، عملكرد مالي شركت و... ارزش واقعي يك شركت را اندازه گیری کند. در این روش ، گرفتن تصمیمات سرمایه گذاری نسبتاً ساده تر است و در صورتی که قیمت یک سهام از ارزش ذاتی آن پایینتر باشد ، مي تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری (البته بلند مدت) باشد . البته نه لزوما ! در تحليل بنيادي، اصولا ارزشمند بودن ذاتي شركت در يك قيمت مشخص  مهم است.
در آموزش تحليل بنيادي شما با نحوه ي بررسي وضعيت مالي يك شركت بر اساس صورتهاي مالي منتشر شده توسط شركت آشنا خواهيد شد . خوب است بدانيد شركتهايي كه در بازار بورس  سهامشان خريد و فروش مي شود، موظف هستند كه كليه اطلاعات مالي خود را در بازه هاي مشخصي بر روي سايتي به نام كدال منتشر و در اختيار عموم قرار دهند.
براي اينكه با اطلاعات منتشر شده كمي بيشتر آشنا شويد ، كانال تلگرامي و سايت كدال را به شما معرفي مي كنيم.
http://codal.ir
http://telegram.me/CodalOfficialv


جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration

 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz