در حال بارگذاری

درس اول تکنیکال

یکشنبه 28 آذر 1395 آموزش تحلیل تکنیکال 1457 بازدید


براي خريد سهام در بازار سرمايه به صورت مستقيم بايستی بازار رو تحليل كنيد ، اما چگونه؟

 

چطوری ميشه فهميد كی و با چه قيمتی يك سهم را بايستی خريد تا سود ببريم ؟

برای اين كار بايستی از ابزارهای تحليلی استفاده كنيم ، اخبار موثق ، تحليل بنيادی سهم ، تحليل تكنيكال سهم، بررسي ريسك های سيستماتيك و... مهمترين اين ابزارها هستند. ما در اين سريال آموزشي به شما تحليل بنيادی و تكنيكال را آموزش خواهيم داد.
 

گام اول : معرفی تحلیل تکنیکال و بنيادی؟

تحلیل تكنيكال و تحلیل بنیادین دو مکتب فکری مهم در بازارهای مالی هستند.
تحلیل تکنیکال یا فنی ، تغییر و حرکت قیمت اوراق بهادار را در طول زمان مد نظر دارد و از این داده ها و بر اساس محاسبات آماری به پیش بینی تغییرات و حرکت آینده قیمت آن مي پردازد. در تحليل تكنيكال ، زمان ورود و خروج  از يك سهم و قيمت های منطقی و غير منطقی براي ورود و يا خروج از يك سهم نتيجه نهايی است.
از سوي ديگر تحلیل بنیادین به عامل های اقتصادی توجه می کند که این عامل های اقتصادی به مبانی یا اصول اقتصاد معروفند. یک تحلیلگر بنیادین با بررسی ترازنامه ها (Balance sheet) ، اظهار نامه های گردش نقدینگی و اظهار نامه های درآمد و در كل با بررسی وضعيت مالی يك شركت می کوشد تا ارزش یک شرکت را تعیین کند .
 یک تحلیلگر بنيادی می کوشد تا ارزش ذاتی (درونی) یک شرکت را با استفاده از بررسي روند فعاليت شركت ، مواد خام مورد نياز، عملكرد مالي شركت و... ارزش واقعی يك شركت را اندازه گیری کند. در این روش ، گرفتن تصمیمات سرمایه گذاری نسبتاً ساده تر است و در صورتی که قیمت یک سهام از ارزش ذاتی آن پایینتر باشد ، مي تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری (البته بلند مدت) باشد . البته نه لزوما ! در تحليل بنيادی، اصولا ارزشمند بودن ذاتی شركت در يك قيمت مشخص  مهم است.
در آموزش تحليل بنيادی شما با نحوه ی بررسی وضعيت مالی يك شركت بر اساس صورتهای مالي منتشر شده توسط شركت آشنا خواهيد شد . خوب است بدانيد شركتهايی كه در بازار بورس  سهامشان خريد و فروش مي شود، موظف هستند كه كليه اطلاعات مالی خود را در بازه های مشخصی بر روي سايتی به نام كدال منتشر و در اختيار عموم قرار دهند.
براي اينكه با اطلاعات منتشر شده كمی بيشتر آشنا شويد ، كانال تلگرامی و سايت كدال را به شما معرفی می كنيم.
http://codal.ir
http://telegram.me/CodalOfficial


جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration

 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz