در حال بارگذاری

راهنمای سیستم آنلاین

چهارشنبه 1 دی 1395 آموزش کار با نرم افزارهای معاملاتی 8793 بازدید

 

ورود به سامانه خرید و فروش

 

ابتدا از طریق آدرسhttp://online.samanbourse.com/Login   وارد سامانه معاملات آنلاین شوید.
نکته: پیشنهاد می کنیم برای سرعت بهتر از آخرین مرور گر فایر فاکس استفاده کنید.
شما می توانید آخرین نسخه مرور گر فایر فاکس را از http://www.mozilla.com دانلود کنید.
برای ورود به سامانه  نام کاربری ، کلمه عبور و کد امنیتی را وارد نمایید.

نکته: در صورتی که 5 مرتبه کلمه عبور را اشتباه وارد نمایید، نام کاربری در سامانه مسدود می شود و امکان ورود به سیستم وجود ندارد. در صورت مشاهده پیغام "نام کاربری در سیستم مسدود می باشد" با مدیریت سیستم تماس بگیرید.
در صورت تمايل مي توانيد نسخه اندرويد و IOS نرم افزار موبايل تريدر را نيز از همين صفحه دانلود كنيد . همچنين امكان به روز رساني اين نرم افزار نيز از همين صفحه مقدور مي باشد.

منو های سیستم :

 1. ارسال سفارش
 2. معاملات
           2.1- لیست خرید و فروش ها
           2.2-  موقعيت ها
           2.3- آرشیو حساب آتی
           2.4- تغییر کارگزار ناظر
           2.5- آرشیو تغییر کارگزار ناظر
 1. حسابداری
           3.1- مشاهده حساب
           3.2- تقاضای وجه
           3.3- واریز وجه
           3.4- انتقال آنی وجه
           3.5- گردش حساب اینترنتی
 1. پرتفوی
 2. آنلاین من
            5.1- اطلاعات کاربر
            5.2-  تغییر رمز عبور
            5.3- صندوق پیام
 1. اطلاعات بازار
            6.1- دیده بان بازار
            6.2- پیغامهای ناظر بازار
 1. تماس با ما
 2. خروج
 1. ارسال سفارشپس از ورود در سیستم در قسمت بالای صفحه نام کاربری ، مانده قابل برداشت، مانده حساب و مقدار بلوکه شده به کاربر نمایش داده می شود.
مانده حساب: مبلغ ریالی مانده حساب شما نزد کارگزار می باشد .
مقدار بلوکه شده: در صورتی که سفارش خریدی در سیستم ثبت شود، به میزان مبلغ خرید از مانده حساب فرد بلوکه می گردد. مثلا اگر مانده حساب فرد نزد کارگزار 1000000 ریال باشد و سفارشی به مبلغ 700000 در سیستم ثبت شود، مقدار مبلغ بلوکه شده 700000 می باشد.
مانده قابل برداشت: از کسر مبلغ بلوکه از مانده حساب بدست می آید. با حذف سفارشات خرید از سیستم مقدار مبلغ بلوکه کم و مقدار مانده قابل برداشت افزایش می یابد.
برای سفارش خرید و فروش سهام از طریق این صفحه سفارشات را به هسته معاملات بورس ارسال می کنیم.
مراحل انجام کار به شرح زیر می باشد.در قسمت پایین صفحه ، اگر عملیات خرید را می خواهید انجام دهید بر روی کلید خرید و برای عملیات فروش ،کلید فروش را انتخاب نمایید. در صورت انتخاب کلید خرید ، رنگ زمینه به سبز و برای فروش به رنگ قرمز تغییر می یابد. در قسمت سهام، نام سهم مورد معامله را جستجو نمایید. پس از انتخاب نام سهم ، در قسمت سمت چپ صفحه نمایش اطلاعات قیمت های مورد معامله سهم در بازار سهام نمایش داده می شود. در قسمت حجم ، تعداد سهم مورد معامله را وارد نمایید. در قسمت قیمت، قیمت خرید و یا فروش ، واحد هر سهم را وارد نمایید.  نوع حساب ، باید حساب نزد کارگزار باشد.

نکته: در صورتی که فرم قرارداد برداشت لحظه ای از بانک ملت را به کارگزاری تحویل داده اید یا از طریق نت بانک بانک سامان ، بانکسای خود را فعال کرده اید ، می توانید از گزینه نوع حساب "بانک ملت" یا " بانک سامان " استفاده نمایید.در این صورت مبلغ خرید سهم از حساب شما نزد بانک ملت یا بانک سامان برداشت می گردد.
به صورت پیش فرض ، اعتبار هر سفارش تا پایان ساعت معاملات همان روز می باشد. شما می توانید اعتبار سفارش را از طریق کلیک بر روی گزینه "پیشرفته" تغییر دهید. با کلیک بر روی گزینه "پیشرفته" در قسمت "اعتبار سفارش" می توانید اعتبار سفارش را تغییر دهید.

نوع سفارش: سفارشات در این سامانه به "صورت سفارش" محدود می باشند. "سفارش محدود" به سفارشی گفته می شود که تعداد و نرخ سفارش معین باشد. در این نوع از سفارشات وارد کردن حجم و  قیمت سهم الزامی می باشد.

حداقل حجم: پر کردن این قسمت اختیاری می باشد.  .به عنوان مثال ، در صورتی که حجم سهم را 1000 عدد وارد نمایید و نرخ هر سهم هم 1000 ریال باشد. اگر حداقل حجم را عدد 1000 تعیین نمایید، و کلید ارسال سفارش را کلیک نمایید، این سفارش تنها در صورتی معامله می شود که در همان لحظه ارسال سفارش ، 1000 عدد از سهم را به نرخ تعیین شده بتواند خریداری کند. اگر در همان لحظه فقط 900 سهم برای فروش در سامانه بورس وجود داشته باشد ، سفارش 1000 عددی وارد شده از سامانه بورس حذف می شود.عدد قرار گرفته در قسمت حداقل حجم بزرگتر از صفر و کوچکتر از حجم سهم می باشد.

حجم نمایشی: پر کردن این قسمت اختیاری می باشد. به عنوان مثال، در صورتی که حجم سهم را 1000 عدد وارد نمایید و در قسمت حجم نمایشی عدد 300 را وارد نمایید، سفارش شما در صف های خرید و فروش به صورت 300 عددی نمایش داده می شود. در صورتی که 300 عدد از سفارش 1000 عددی مورد معامله قرار گرفت، 300تای بعدی وارد سامانه معاملات می شود. دقت داشته باشد كه 300 تاي بعدي كه وارد سامانه معاملات مي شود در آخر صف سفارشها در قيمت خودش قرار مي گيرد .این سفارشات به نام سفارشات Ice Berg معرفی شده اند. عدد قرار گرفته در قسمت حجم نمایشی بزرگتر از 30% كل سفارش می باشدبه شرطی که بیشتر از 1000 تا باشد .

اعتبار سفارش:
 • روز: سفارش وارد شده فقط در همان روز در سامانه معاملات فعال می باشد و در صورتی که معامله نشود در انتهای روز از سیستم معاملات بورس حذف می گردد.
 • معتبر تا تاریخ: تا تاریخ تعیین شده توسط کاربر در سامانه معاملات بورس، فعال می ماند و در صورتی که تا پایان ساعت معاملات بورس در تاریخ تعیین شده معامله صورت نگیرد از سیستم معاملات بورس حذف می شود.
 • معتبر تا لغو : سفارش وارد شده ، تا زمانی که کاربر آن را از سیستم حذف نکند، در سیستم معاملات بورس فعال باقی می ماند.
 • انجام و حذف: با وارد شدن سفارش به سیستم معاملات بورس ، هر اندازه از سفارش که همان لحظه قابل انجام باشد، انجام می شود و بقیه سفارش از سیستم حذف می شود. به عنوان مثال ، اگر تعداد 1000 و نرخ 1000 باشد. در صورتی که سفارش از نوع خرید باشد و فقط 100 سهم برای فروش در سیستم در نرخ 1000 وجود داشته باشد، فقط تعداد 100 خرید انجام می شود و 900 تای دیگر از سیستم بورس حذف می شود.
 • جلسه معاملات: در پایان جلسه معاملاتی جاری بورس، سفارش از سیستم حذف می شود.
 • دامنه اعتبار:  به تعداد روز معین ، سفارشات را در سیستم معاملات بورس نگه می دارد و سپس حذف می کند.
اطلاعات سهام


در هنگامی که نام سهام را انتخاب نمایید، اطلاعات سهام مانند شکل بالا نمایش داده می شود.
نکته: قیمت وارد شده در سفارش خرید و فروش بین آستانه بالا و پایین باید باشد. در غیر اینصورت سفارش به سیستم معاملات بورس ارسال نمی گردد.

در صورتی که دایره سبز رنگ در قسمت سمت چپ نمایش داده شود ، ارتباط سیستم با سیستم معاملات بورس برقرار است. اگر دایره قرمز رنگ نمایش داده شود ، ارتباط سیستم شما جهت نمایش اطلاعات سهام قطع شده است و اطلاعات نمایش داده شده به روز نمی باشد.


معاملات با Mouse:
بسته به اینکه به روی کدام سطر و ستون کلیک شود، یک دستور واحد به صورت زیر پر می شود.
اگر در ستون حجم معاملات همانند شکل بالا، مقدار کلیک شده برابر 5,600 باشد با یک محاسبه حجم تجمعی زیر از حاصل جمع محدوده های بالاتر بدست می آید. 510+5600=6110
در این حالت سمت معامله به جهت خرید است. لذا رنگ زمینه پیش فرض سبز خواهد شد، زیرا به روی مقادیر حجم در جهت فروش کلیک شده است. اگر این دستور فورا ارسال شود و دستور خرید مخفی وجود نداشته باشد، 6110 سهم خرید خواهد شد. 510 سهم درقیمت 2667 و 5600 سهم در قیمت 2686.

اگر جهت معامله خرید باشد:
اگر کاربر بر روی تعداد سفارش خرید کلیک کند.
جهت:     خرید
حجم:      حجم پیش فرض (مقدار 1)
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.
 

اگر کاربر بر روی حجم سفارش خرید کلیک کند.
جهت:     فروش
حجم:      حجم تجمعی از محدوده جاری تا اولین محدوده
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.
 

اگر کاربر بر روی قیمت سفارش خرید کلیک کند.
جهت:     فروش
حجم:      حجم پیش فرض (مقدار 1)
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.
 

اگر جهت معامله فروش باشد:
اگر کاربر بر روی تعداد سفارش فروش کلیک کند.
جهت:     فروش
حجم:      حجم پیش فرض (مقدار 1)
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.
 

اگر کاربر بر روی حجم سفارش فروش کلیک کند.
جهت:     خرید
حجم:      حجم تجمعی از محدوده جاری تا اولین محدوده
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.
 

اگر کاربر بر روی قیمت سفارش فروش کلیک کند.
جهت:     خرید
حجم:      حجم پیش فرض (مقدار 1)
قیمت:     سطر قیمت محدوده کلیک شده است.

دیده بان بازار:


شما می توانید نمادهای معاملاتی دلخواه را در این قسمت اضافه نمایید و در هر لحظه تغییرات قیمت آنها را مشاهده نمایید. همچنین در این قسمت امکان دسته بندی و تعریف گروه های مختلف برای کاربر وجود دارد. فقط توجه داشته باشد در هر گروه فقط مي توانيد 20 سهم قرار دهيد و براي تعداد نماد بيشتر ملزم به ايجاد گروه جديد هستيد .
برای تعریف گروه جدید بر روی علامت در کنار گروه جدید ، کلیک نمایید و سپس نام دسته بندی خود را وارد نمایید. در صورتی که بخواهید گروه تعریف شده را حذف نمایید، پس از انتخاب گروه بر روی علامت کلیک و گروه مورد نظر را حذف کنید. برای اضافه کردن نماد های معاملاتی (سهام) در هر گروه بر روی علامت کلیک نمایید و نام سهم مورد نظر را جستجو نمایید
.


پس از انتخاب نام سهم با کلید ثبت ، سهم مورد نظر در گروه تعریف شده نمایش داده می شود.
برای حذف سهم از گروه می توانید از علامت ضربدر قرار گرفته در کنار نماد ، سهم را از لیست خارج نماییدسفارشات امروز:


سفارشاتی را که به سامانه معاملات بورس ارسال می کنیم در این قسمت می توانیم ، وضعیت آنها را بررسی کنیم.
 • نماد: نام سهم یا نماد، سهام مورد معامله را نشان می دهد.
 • زمان: زمان انجام عملیات می باشد.
 • حجم: تعداد سفارش می باشد.
 • قیمت: قیمتی را که به ازای هر واحد وارد کرده اید را نشان می دهد.
 • حجم انجام شده: تعداد سهامی را از سفارش شما معامله شده است ، نمایش می دهد.
 • خرید/فروش: در صورتی که سفارش از نوع "خرید" باشد ، مقدار "خرید" و در صورتی که سفارش از نوع" فروش" باشد، مقدار "فروش" قرار داده می شود.
 • وضعیت سفارش: وضعیت سفارش وارد شده در هر لحظه را نمایش می دهد.
 • عملیات : در صورتی که سفارشی را بخواهید از سامانه بورس حذف کنید ، می توانید بر روی کلید ضربدر کلیک نمایید و سفارش را حذف نمایید. برای ویرایش تعداد و قیمت سفارش می توانید بر روی تصوير قلم کلیک و سفارش را  ویرایش نمایید.
حساب امروز:

در صورت خرید و یا فروش، اسناد آن در این قسمت نمایش داده می شود.

سبدبان :
همان طور كه در قسمت 4.1 توضيح داده خواهد شد شما مي توانيد قالب صفحه خود را به اطلس تغيير دهيد . در قالب پيش فرض شما گذينه اي به نام سبد بان مشاهده مي كنيد كه اين قسمت توسط سپرده گذاري به روز مي شود و شما مي توانيد تغييرات سهامهاي موجود در سبد سهامتان را در طول روز به صورت كلي مشاهده كنيد
 

2-معاملات

    2-1 لیست خرید و فروشدر این قسمت می توانید کلیه سفارشات در سيستم آنلاين خود را بر اساس تاریخ، نام سهم، نوع معامله ، وضعیت سفارش فیلتر کرده و همچنین امکان ساختن فایل خروجی به فرمت xls نیز وجود دارد.

2.4- تغییر کارگزار ناظر :
در این قسمت فقط در صورتی که آخرین برگه سهم شما در کارگزاری سامان باشد می توانید درخواست تغییر ناظر خود را ثبت نمائید .


2.5- آرشیو تغییر کارگزار ناظر :
حتما در پایان روز کاری که درخواست تغییر ناظر خود را ثبت کرده اید به قسمت آرشیو آن مراجعه کنید تا وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید.

 

3-حسابداری

3.1- مشاهده حساب
در اين قسمت شما می توانید گردش حساب خود را مشاهده کنید

3.2- تقاضای وجه


بعد از کلیک روی گزینه افزودن صفحه زیر باز می شود .شما می توانید با توجه به مانده بستانکار خود نزد کارگزاری ، از کارگزار درخواست نمایید که کل مبلغ و یا قسمتی از آن را به حساب شما واریز نماید. برای این منظور با کلیک بر  روی گزینه افزودن صفحه زیر ظاهر می شود. در صورتی که شماره حساب نمایش داده شده مربوط به شما است نسبت به وارد کردن مبلغ مورد نیاز اقدام نمایید. در غیر اینصورت جهت تصحیح حساب ، با کارگزار تماس بگیرید.
نكته : شما در همان روز فروش سهم نمي توانيد مبلغ فروش را در قسمت تقاضاي وجه مشاهده كنيد و بايد روز كاري بعد تقاضاي وجه را ارسال كنيد  كه با محاسبه همان T+ 3 به شما پرداخت مي شود .

   3-3واریز وجه


بعد از کلیک روی گزینه افزودن صفحه زیر باز می شود .
 

شماره فیشی را که بابت خرید سهم پرداخت می نماید ، در این بخش در سامانه ثبت می شود. پس از انتخاب گزینه "افزودن" در صفحه نمایش داده شده ، مبلغ واریزی و شماره فیش را به همراه تاریخ در سامانه ثبت نمایید.
 پس از ثبت وجه واریزی، این پیغام به مدیریت سیستم ارسال می گردد و توسط مدیریت مبلغ وجه تایید می شود.

 3-4
انتقال آنی وجه
انتقال انی وجه یکی از سریعترین روشهای واریز وجه به حساب کارگزاری می باشد . ابتدا در صفحه زیر مبلغ واریزی خود را وارد نمایید .


سپس درگاه ملت یا سامان را انتخاب نمایید .اطلاعات کارت خود را وارد فرمائید . سپس پیغام تائید از طرف سیستم به شما داده می شود و حساب شما شارژ می گردد .
نكته : توجه داشته باشيد كه شما فقط مي توانيد در ساعت انجام معاملات يعني از 8:30 الي 12:30 از انتقال آني استفاده كنيد و اگر در ساعتي غير ازآن انتقال آني را انجام دهيد تحت سيستم شاپرك بانك مركزي قرار گرفته و 24 ساعت بعد به حساب شما منظور مي شود .

  3-5گردش حساب اینترنتی
در قسمت گردش حساب اینترنتی می توانید گردش حساب خود را مشاهده نمایید .
 

 

4- پرتفوی

شامل سه قسمت پرتفوی شرکت سپرده گذاری و پرتفوی مجازی و پرتفوي لحظه اي می باشد .

پرتفوی شرکت سپرده گذاری توسط فایلی که هر روز از شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت می شود آپدیت شده و شما قادر خواهید بود موجودی سهام خود را در این قسمت مشاهده کنید .در قسمت پرتفوی مجازی شما می توانید موجودی سهام خود را با اطلاعات دقیق وارد کنید . هر گونه تغییر سود یا ضرر پرتفوی شما در این قسمت به شما نشان داده می شود .
در قسمت پرتفوي لحظه اي تنها معاملاتي که کاربر از سامانه آنلاین کارگزاری انجام داده است به صورت خودکار آورده شده است

.


 
 راهنماي استفاده از پرتفوي لحظه اي در سامانه معاملات بر خط
تذكر بسيارمهم
با توجه به اينكه مبناي توليد پرتفوي لحظه اي براي معامله گراني مي باشد كه تنها سفارشات خود را از سامانه آنلاين وارد مي نمايند و براي محاسبه سود و زيان ، نيازمند قيمت ميانگين مي باشيم لذا در پرتفوي لحظه اي تنها معاملاتي كه كاربر از سامانه آنلاين كارگزاري انجام داده است به صورت خودكار آورده شده است و مبناي كليه محاسبات نمايش داده شده به صورت خودكار براين اساس است و خريد يا فروش هايي كه از طريق سامانه نامك انجام گرفته است و يا در گارگزاري هاي ديگر براي شما صورت گرفته است وكارگزار ناظر آن را تغيير داده ايد مي بايست به صورت دستي از طريق منوي اضافه كردن سهم جديد وارد نماييد. (اعمال اين محدوديت به علت محاسبه ميانگين قيمت و سود و زيان لحظه اي مي باشد) در عكس بالا نماي كلي از پرتفوي لحظه اي را مشاهده مي نماييد كه در اين بخش به توضيح هر يك از ستون ها مي پردازيم
 
در عكس بالا نماي كلي از پرتفوي لحظه اي را مشاهده مي نماييد كه در اين بخش به توضيح هر يك از ستون ها مي پردازيم
1- وضعيت : در اين ستون شما قادر خواهيد بود وضعيت هر نماد را به صورت لحظه اي مشاهده فرماييد (حالت مجاز حالت ممنوع و ....)                                                                                                                                               
2- تعداد : در اين ستون تعداد دارايي شما در لحظه با توجه به خريد و فروش هاي شما در سامانه آنلاين اين كارگزاري  و ركوردهايي كه به صورت دستي وارد نموده ايد نمايش داده مي شود .                                                                          
نكته 1‌ : با كليك بر روي دكمه + ابتداي هر رديف قادر خواهيد بود كه خريد و فروش هاي ثبت شده اي كه مبناي محاسبات قرار دارد را مشاهده نماييد .                                                                                                                                  
نكته 2 : ممكن است تعداد دارايي نشان داده شده با تعداد دارايي واقعي شما در آن نماد يكسان نباشد كه دليل وجود اين اختلاف به يكي از دلايل زير است :                                                                                                                              
 
                                    
 • شما خريد يا فروشي را خارج از سامانه آنلاين خود و توسط نامك انجام داده ايد و آن را اضافه ننموده ايد، چرا كه همانطور كه پيشتر گفتيم در اين پرتفو تنها معاملات انجام گرفته در سامانه آنلاين را نمايش مي دهد، در چنين حالتي شما مي بايست اين معاملات را به صورت دستي وارد نماييد.
 • در حالت ديگر امكان دارد شما خريد و فروشي را در آن نماد در كارگزاري ديگري انجام داده ايد، در اين مورد نيز مي بايست اين موارد را نيز به صورت دستي وارد نما


 • مبناي كليه محاسبات اتومات در پرتفوي لحظه اي، خريد و فروش هاي انجام شده از طريق
  سامانه آنلاين مي باشد و مي توانيد ريز خريد و فروش هايي كه مبناي محاسبات است را با
  كليك بر روي دكمه + مشاهده نماييد.


3- ميانگين قيمت خريد: در اين ستون با توجه به خريدهايي كه كاربر با قيمت هاي مختلف انجام داده است، قيمت ميانگين خريد به صورت وزني و با در نظر گرفتن ميزان سهام موجود محاسبه مي گردد. يعني به شما نمايش مي دهد قيمت خريد هر سهم موجود شما به صورت خالص چقدر مي باشد (با توجه به خريد و فروش هايي كه با قيمت هاي مختلف از طريق سامانه آنلاين انجام داده ايد و يا به صورت دستي وارد نموده ايد)
4- بهاي تمام شده: حاصلضرب تعداد در ميانگين قيمت خريد مي باشد.
5- خالص ارزش بازار: حاصلضرب تعداد در قيمت آخرين معامله مي باشد كه كارمزد فروش از آن كسر گرديده است.
6- سود و زيان حاصل از تعداد دارايي: خالص ارزش بازار- بهاي تمام شده خريد (اين ستون به شما نمايش     مي دهد كه تعداد سهام موجود شما در لحظه به طور خالص با توجه به ارزش خريد آن چه مقداري در سود و زيان است)
7- قيمت سر به سر فروش: اگر كاربر بخواهد تعداد دارايي خود در يك نماد را با توجه به ارزش خريد آن به فروش برساند و سود و زيان حاصل از اين خريد و فروش صفر گردد، نياز به قيمت سر به سر فروش دارد، در واقع كاربرد اين مورد در مواقعي است كه شما در يك نماد تعداد دارايي موجودتان در زيان است و فقط مي خواهيد با سود و زيان سر به سر از آن خارج شويد با اين گزينه مي توانيد يك سفارش مدت دار با قيمتي كه اين ستون به شما نمايش ميدهد وارد نماييد.
8- تعداد فروش رفته: با توجه به تاريخچه فروش هاي آنلاين شما در اين نماد و موارد فروشي كه دستي ثبت نموده ايد كل تعداد فروش هاي شما در اين نماد از ابتدا تاكنون را نمايش مي دهد.
9- ارزش خالص سهام فروش رفته: با توجه به فروش هاي انجام گرفته و قيمت آنها، به كاربر ارزش فروش را به طور خاص نمايش مي دهد.
10- سود وزيان حاصل از فروش: به كاربر مي گويد كه سود وزيان حاصل از كليه فروش هاي كاربر در اين نماد كه از طريق سامانه آنلاين صورت پذيرفته است و يا دستي وارد نموده است به چه ميزان مي باشد.
11- سود و زيان كل: مجموع سود وزيان حاصل از تعداد دارايي موجود و سود و زيان حاصل از فروش هاي قبلي.
12- درصد از پرتفوي: به شما نمايش مي دهد با توجه تعداد دارايي موجودتان در نماد مورد نظر اين نماد چه درصدي از پرتفوي شما مي باشد.
در كليه محاسبات كارمزد خريد و فروش در نظر گرفته شده است .
چگونگي اضافه كردن يك خريد و فروش و يا يك نماد به پرتفوي :


با كليك بر روي گزينه اضافه كردن سهم جديد منوي بالا به صورت pop up  باز مي گردد ،‌كاربر ابتدا نماد مورد نظر را انتخاب ،‌تعداد و قيمت را وارد مي نمايد نوع معامله را مشخص ،‌داخل كادر ارزش خريد / فروش يك بار كليك مي نمايد و شرح مورد نظر خود را وارد و دكمه اضافه كردن را مي فشارد . سپس صفحه بروز رساني مي گردد و كاربر با كليك بر روي گزينه + رديف هاي اضافه شده را مشاهده نمايد . 
 

5-آنلاین من 

5-1          اطلاعات کاربراگر نمایش پنجره تایید هنگام ارسال سفارش فعال باشد ، در زمان ارسال هر کدام از سفارشات خرید یا فروش شما یک پنجره تایید در مقابل شما باز می شود .
انتخاب چیدمان صفحه خود را در این قیمت می توان تنظیم نمود .  اگر به جای قالب پیشفرض از قالب اطلس استفاده کنید صفحه نمایش معاملات شما به صورت زیر نشان داده می شود ولی در روش انجام معاملات تغییری ایجاد نمی شود . 5-2تغییر رمز عبور
برای تغییر رمز عبور در سامانه ، ابتدا رمز فعلی را وارد نموده و سپس رمز جدید را در دو قسمت پایین وارد و در انتها کد امنیتی را تایپ نمایید .5.3- صندوق پیام
شما می توانید تمام پیغامهای خود را همراه با اسم فرستنده آن  در این قسمت مشاهده فرمائید .

-6اطلاعات بازار

6.1- دیده بان بازار
در قسمت دیده بان می توانید بازار سرمایه و معاملات آن را در ساعت بازار با تفکیک گروه یا بر مبنای حجم معاملات و غیره مشاهده نمائید .6.2- پیغامهای ناظر بازار
تمام پیغامهای ناظر بازار در این قسمت قابل مشاهده می باشد


 

-7تماس با ما

شما می توانید از این طریق با ارسال پیغام برای واحد آنلاین با این واحد در کارگزاری تماس برقرار کنید .

8-خروج

جهت خروج از سامانه مورد استفاده قرار می گیرد.
 
چند تذكر بسيار مهم :
 1. در زمان عرضه اوليه و يا زماني كه در ابتداي بازار در سهم مورد نظر شما صف خريد وجود دارد ،  حتما مبلغ خريد را به حساب كارگزاري واريز نماييد . در زمان عرضه به دليل رقابت شديد و همچنين اهميت بسيار بالاي زمان در اين رقابت اين روش سريعترين نوع خريد شما مي باشد .
 2. اگر از قالب اطلس استفاده مي كنيد بعد از ارسال سفارش ،در كنار علامت ويرايش ، علامت بعلاوه اي وجود دارد كه اگر روي آن كليك كنيد سفارشي مانند سفارش قبلي وارد سيستم معاملات مي شود .
 3. مواجه شدن با پيغام موجودي سهام كافي نمي باشد در زمان ارسال سفارش فروش به دلايل زير است :‌
 • اين سهم را نداريد و قبلا اقدام به فروش آن كرده ايد
 • كارگزار ناظر سهم شما كارگزاري ما نمي باشد
 • سفارش فروش باز از اين سهم در سيستم معاملات داريد
     4. اگر براي اولين بار در سيستم آنلاين سفارش خريد يا فروش وارد مي كيد با خطاي CLIENT ACCOUNT NUMBER مواجه شديد با واحد آنلاين كارگزاري تماس بگيريد .  

جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration

 

تمایل دارید که در کارگزاری بانک سامان افتتاح حساب کنید ؟

روش حضوری :

مشتری حقیقی :

با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه و مدرک تحصیلی ( فقط برای کسانی که در خواست استفاده از خدمات معاملات آنلاین دارند) به شعب کارگزاری بانک سامان در تهران، اصفهان، زنجان، مشهد و کیش مراجعه نمایید.

مشتری حقوقی :
نماینده شرکت با در دست داشتن برگه معرفی نامه روی سربرگ ،  درخواست کد سهامداری بر روی سربرگ خطاب به کارگزاری بانک سامان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای هیات مدیره ، اساسنامه و آگهی تاسیس و تغییرات روزنامه رسمی به کارگزاری مراجعه نموده و پس از انجام مرحله احراز هویت اعضای هیات مدیره و صاحبان امضای مجاز نیبت به افتتاح حساب کاربری اقدام می شود.

 

آدرس دفتر پذیرش مرکزی جهت مراجعه حضوری : تهران، خیابان آفریقا، پایین تر از جهان کودک، نبش کوچه بیست و پنجم، ساختمان شماره ٢۹، طبقه همکف
 

سایر شعب کارگزاری بانک سامان در شهرستانها


روش غیر حضوری :

 اگر فرصت مراجعه حضوری را ندارید از خدمات #افتتاح_حساب_غير_حضوري ما استفاده کنید (فقط در تهران)

 

كافيست عدد88 را  به شماره پيامك ١٠٠٠٤٨٣١٢ پيامك نماييد .كسب اطلاعات بيشتر واعلام آدرس تلفني :

تماس با خط مستقيم  ٠٢١٨٨٧٩٥٣٥٨

با شما در تمايز پيشتازيم !

منتظر حضور شما در باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان هستیم!

با تشکر

 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz