در حال بارگذاری

درس چهل و هشتم بنیادی

چهارشنبه 25 اسفند 1395 آموزش تحلیل بنیادی 563 بازدید


دارايي هاي غيرجاري:

دارايي هاي غيرجاري دارايي هايي هستند كه جاري نمي باشند و انتظار نمي رود در چرخه ي توليد به وجه نقد تبديل شود. دارايي هاي غيرجاري شامل دارايي هاي فيزيكي مانند زمين، تجهيزات و دارايي هاي غيرفيزيكي مانند دارايي هاي نامشهود است.


دارایی‌های ثابت مشهود (Tangible fixed assets) و (Long – Lived Assets)

هدف از تحصیل آن‌ها‌ استفاده و یا ادامه‌ی استفاده از آن در تولید و فعالیت شرکت می‌باشد و نه فروش آن‌ها‌، همچنین معمولاً به آن دسته از دارایی‌ها اطلاق می‌شود که در روال عادی تجاری مصرف‌ نمی‌شود. مانند: زمین، ساختمان و تجهیزات.دارایی‌های نامشهود  ( IntangibleProperty)

به مالی اطلاق می‌شود که مالک آن حق استفاده از پول یا منافعی دیگر را که مربوط به آن مال می‌شود، داراست؛ در حالی که در خود آن مال حق دخل و تصرف نداردبه بیانی دیگر،یک‌ دارایی‌ قابل تشخیص غیر پولی‌ و فاقد ماهیت عینی.


سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت (Long-term investments)

طبقه‌ای‌ از سرمایه‌گذاری‌هاست که‌ به قصد استفاده‌ مستمر در فعالیت‌های‌ واحد تجاری‌ نگهداری‌ می‌شود. سرمایه‌گذاری‌ هنگامی‌ به عنوان‌ دارایی‌ غیر جاری‌ طبقه‌بندی‌ می‌شود که‌ قصد نگهداری‌ آن‌ برای‌ مدت‌ طولانی‌ به وضوح‌ قابل‌ اثبات‌ باشد.


سایر دارایی‌ها  (Other assets)

سرفصل ترازنامه برای دارایی‌هایی که فاقد ویژگی دارایی‌های جاری، سرمایه‌گذاری، اموال و ماشین‌آلات و مخارج انتقالی هستند. مانند یک حساب‌جاری که به عللی در حال حاضر از سوی دادگاه مسدود گردیده است یا حساب سرمایه‌گذاری مشترک با یک کشور خارجی که به علت سیاسی، غیرفعال است، یا تجهیزات تولیدی که به عللی غیرفعال است یا حسا‌ب‌های دریافتنی بلند مدت و ...
 جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration

 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz