N A M A S

آموزش تحلیل تکنیکال 1096 سه شنبه 24 اسفند 1395

درس سی و هفتم تکنیکال


آشنایی با اندیکاتور ها

 

سیگنالهای خرید و فروش در ADX


متداولترین شیوه استفاده از این اندیکاتور برای تشخیص نقاط خرید و فروش ، استفاده از نقطه تقاطع دو خط +DI و –DI می باشد.
سیگنال فروش : هرگاه خط –DI خط +DI را بسمت بالا قطع نماید و بالا تر از آن نیز قرار گیرد اقدام به فروش نموده . برای حالت خرید برعکس موارد فوق را انجام خواهیم داد.
به این نکته بدقت توجه نمایید که سیگنالهای فوق ( تقاطع +DI و –DI) هنگامی معتبر خواهد بود که بازارخنثی ( ساید – Side ) نباشد و دارای قدرت روند بالایی باشد. دراین حالت به هنگام تقاطع دو خط مذکور حتی الامکان تا افزایش خط ADX به بالاتراز سطح 30 صبر نمایید . از سویی دیگر سطوح پایین تر 20 بمعنی بازار بدون قدرت حرکت و ایجاد روند می باشد ، بنابر این حالت از انجام معاملات پرهیز نمایید . همچنین افزایش نزخ ADX به بالاتر از50 نیز در واقع نشان دهنده نزدیک شدن به نقطه پایان روند می باشد ، دراین حالت نیز از انجام معامله بپرهیزید .
فراموش نکنید که خط ADX جهت آینده قیمت را به شما نشان نخواهد داد و تنها قدرت روند را مشخص می کند از اینرو هیچگاه از این اندیکاتوربهدف تحلیل ومعامله قیمت به تنهایی استفاده نکنید . تجربه ثابت کرده است که از ترکیب خط قدرت روند ADX با اندیکاتورهای روند (بطور مثال میانگین متحرک) می توان بخوبی علاوه بر تشخیص وضعیت وآرایش بازار(روند یا ساید) ، قدرت بازار و در نتیجه توقع شما از ادامه روند قیمت را نیز شناسایی نمود و از آن در معاملات خود بهره برد.

                             جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration