در حال بارگذاری

درس پنجاه ام تکنیکال

چهارشنبه 25 اسفند 1395 آموزش تحلیل تکنیکال 910 بازدید
 

نوسانگرتصادفی (احتمالی(Stochastic Oscillator


این اندیکاتور از دو خط %K و %D تشکیل شده است که خط %K خط اصلی این اندیکاتور است و خط %D یک میانگین متحرک از خط %K می باشد. البته خط %D با توجه به خاصیت میانگین متحرک بودن و حذف تیکهای ناگهانی ، اندکی منظم تر از خط %K عمل می کند.
از تقاطع دو خط %K و میانگین متحرک %D می توان بعنوان نقطه ورود و خروج به بازار استفاده نمود. علاوه براین ، از خاصیت نوسانگری این اندیکاتور ( رفتار رفت و برگشتی بین سطوح 0 و 100) می توان برای شناسایی مناطق اشباع از خریداران و فروشندگان استفاده نمود در همین راستا افزایش عدد این اندیکاتور به بالاتراز سطح 80 نشان دهنده اشباع بازار از خریداران و بالعکس کاهش عدداین اندیکاتور به پایین تر از سطح 20 نشان دهنده اشباع بازار از فروشندگان می باشد.
 

سیگنال خرید و فروش در Stochastic oscillator


این اندیکاتور بمانند RSI دریک محدوده بین 0 و 100 نوسان می کند و نحوه ارائه سیگنالهای معامله آن نیز دقیقا مانند RSI می باشد. دراین حالت هرگاه عدد اندیکاتور به بالاتر از 80 برسد و خط %K خط %D را از بالا به پایین قطع نماید سیگنال فروش ودر مقابل هرگاه عدد اندیکاتور به پایین تر از 20 برسد و خط %K خط %D را از پایین به بالا قطع نمایید سیگنال خرید بوجود خواهد آمد.
 

جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید :
دفتر تهران- 021-88795358 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration

 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz