در حال بارگذاری

سوالات متداول1

سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 سوالات متداول 5479 بازدید
 
 1. برای افتتاح حساب کاربری مشتری حقیقی (حضوری، برخط و اینترنتی)چه مدارکی مورد نیاز است ؟
الف) اصل شناسنامه و کارت ملی ب) کپی صفحه اول دفترچه حساب بانکی (شماره شبا در آن درج شده باشد)  ج) برای افتتاح حساب کاربری معاملات برخط، ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم هم الزامیست
*اگر مشتری ما هستید وفقط می خواهید حساب کاربری معاملات برخط خود را فعال کنید،کافیست کپی مدرک تحصیلی بالای دیپلم خود را ارائه دهید.

*  برای اطلاع از آدرس و تلفن شعب عدد 5 را به سامانه پیامک 100048312 ارسال نمایید و یا به لینک زیر مراجعه فرمایید. چنانچه اسم شهر شما در لیست نبود ، اسم شهر خود را به شماره پیامک 100048312 ارسال فرمایید.

https://samanbourse.com/branches_list
 
 1. آیا کارگزاری بانک سامان در تهران خدمات افتتاح حساب غیر حضوری دارد؟
بله، اگر ساکن تهران هستید شما می توانید با ارسال عدد 88 به شماره پیامک 100048312 درخواست افتتاح حساب غیرحضوری نمایید، کارشناس ما به محل شما مراجعه و نسبت به احراز هویت و تکمیل مدارک جهت افتتاح حساب برای شما اقدام می نماید.
 
 1. چقدر طول می کشد تا اطلاعات نام کاربری و رمز عبور معاملات اینترنتی یا برخط  خود را دریافت نمایم؟
به جز در موارد استثنا، شما بلافاصله پس از افتتاح حساب کاربری در محل دفتر کارگزاری و ثبت در سامانه اطلاعات خود را دریافت خواهید نمود. البته فعال شدن حساب کاربری جهت معامله، با توجه به اینکه کد کاربری از سوی سازمان بورس تایید می شود، حداقل یک روز کاری زمان خواهد برد.
 
 1. چند روز از افتتاح حساب کاربری گذشته ولی اطلاعات حساب کاربری خود را دریافت نکرده ام ؟
اگر نقص مدارک داشته باشد اعم از مدرک تحصیلی، کارت ملی و شناسنامه و ...تا زمان ارسال مدارک اطلاعات حساب برای شما ارسال نمی شود. در غیر اینصورت حتما با  واحد آنلاین کارگزاری تماس بگیرید .(تلفن گویا شماره 4)

 
 1. چرا نمی توانم سهم خود را بفروشم ؟در زمان  سفارش فروش با  پیغام خطای " موجودی سهم کافی نمی باشد " مواجه می شوم .
شما در دو صورت با این پیغام مواجه می شوید :
 1. شما این سهم را نداشته باشید.
 2. کارگزار ناظر سهم شما کارگزاری ما نباشد . درواقع برای انتقال دارایی سهامی که قبلا برای اولین بار در کارگزاری دیگری خرید نموده اید، بایستی با دردست داشتن آخرین برگه سهم مذکور از کارگزای مبدا به پذیر ش کارگزاری مقصد( کارگزاری بانک سامان) مراجعه نموده و ضمن تکمیل  فرم تغییر کارگزار ناظر و ارائه آخرین برگه سهم ، نسبت به تغییر ناظر سهم خود به کارگزاری بانک سامان اقدام نمایید، تا این سهم در دارایی شما در پرتفوی کارگزاری بانک سامان قابل مشاهده شود.
 
 1. چرا سهمی را که خریده ام در پرتفوی خود نمی بینم ؟
زمانی که کارگزار ناظر سهم شما کارگزاری غیر از سامان باشد، شما در پرتفوی خود در سامانه معاملاتی کارگزاری بانک سامان این سهم را مشاهده نمی کنید، د راین حالت می بایست طبق فرایند سوال 7 تغییر کارگزار ناظر به سامان دهید. گاها ممکن است کارگزار ناظر سهم شما سامان باشد، ولی به دلیل افزایش سرمایه کارگزار ناظر سهمتان توسط سیستم حذف شده باشد که در آن صورت هم بایستی  تغییر کارگزار ناظر دهید .
 
 1. چطور می توانم کارگزار ناظر خود را از طریق سامانه معاملات برخط تغییر دهم ؟
در صورتی که آخرین بار یک سهم را از کارگزاری بانک سامان خریداری نموده باشید شما می توانید در صفحه معاملات برخط در  قسمت معاملات گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کنید، سهمی که می خواهید ناظر آن را عوض کنید در قسمت نماد تایپ و نهایتا تایید نمایید.
 1. سهمی را در گذشته از کارگزاری شما خریده ام می توانم سفارش فروش آن را وارد سیستم کنم ولی در پرتفوی خود نمی بینم ؟
اگر سهمی را قبل از افتتاح حساب کاربری معاملات برخط، از کارگزاری سامان خریده باشید در پرتفوی شما دیده نمی شود . می توانید به صورت دستی در پرتفوی لحظه ای و یا مجازی خود اضافه کنید .
 
 1. چطور می توانم حساب بانک سامان خود را به حساب کارگزاری متصل کنم ؟
اگر می خواهید حساب بانک سامان خود را برای خرید سهام فعال کنید بایستی  پس  از فعالسازی حساب کاربری معاملات برخط خود،  به صفحه نت بانک سامان رفته و  از گزینه خدمات بازار سرمایه ، ثبت درخواست را انتخاب نمایید. فرم ثبت سفارش را کامل کرده و کارگزاری خود را سامان انتخاب کنید و نهایتا سفارش را ارسال کنید . اتصال حساب کاربری معاملاتی شما به حساب بانکی بین یک تا سه روز کاری زمان می برد و به صورت خودکار فعال می شود .
 
 1. چطور می توانم حساب بانک ملت خود را به حساب کارگزاری متصل کنم ؟
دراین حالت بایستی از کارگزاری فرم مخصوص وصل کردن حساب را دریافت کنید و حضوری به یکی از شعب بانک ملت تحویل دهید و نهایتا تائیدیه بانک ملت را مجددا به ایمیل واحد آنلاین ارسال کنید (Online@samanbourse.com)
 
 1. سریعترین راه برای واریز وجه به حساب کارگزاری چیست ؟
در ساعت بازار یعنی از ساعت 8:30 الی 12:30 سریعترین راه برای واریز پول به حساب کارگزاری گزینه انتقال آنی وجه می باشد .
برای این کار بایستی در صفحه آنلاین در قسمت حسابداری گزینه انتقال آنی وجه را کلیک نموده  و پس از درج مبلغ و ورود به صفحه بانک به میزان لازم به صورت لحظه ای حساب خود را شارژ نمایید . برای انتقال آنی وجه کافیست رمز دوم عابر بانک حساب بانکی خود را (تمام بانکها) داشته باشید.
 
 1. چرا با اینکه سهامم را فروخته ام ، پول به حساب بانکی من واریز نشده است؟
مبلغ ناشی از فروش سهم تا زمانی که از طریق سامانه معاملاتی تقاضای وجه نداشته باشید، در حساب کارگزاری شما باقی می ماند .
 
 1. چطور می توانم وجه حاصل از فروش سهام خود را در حساب بانکی خود دریافت کنم  ؟
در صفحه معاملاتی  خود در قسمت حسابداری ، گزینه تقاضای وجه را انتخاب کنید، روی دکمه افزودن کلیک کنید، روز واریز  را انتخاب کنید و پس از پر کردن فیلدها، دکمه تائید را کلیک کنید وجه شما در روز انتخابی شما به حساب بانکی تان واریز می شود .
 
 1. امروز فروش داشتم چرا نمی توانم تقاضای وجه بزنم ؟
همواره می بایست تقاضای وجه را یک روز کاری پس از فروش سهام انجام دهید، براساس قوانین وجه حاصل از فروش سهم بعد از سه روز کاری از تاریخ فروش به حساب مشتری واریز می گردد.
 
 1. برای گرفتن سود سهام نیاز به برگه سهم دارم به کجا مراجعه کنم؟
 شما می بایست با بهمراه داشتن مدارک هویتی( کارت ملی، شناسنامه) به پذیرش کارگزاری که ناظر سهم شماست مراجعه و برگه سهم خود را دریافت کنید.

 
 1. چرا سفارش خرید من در سیستم ثبت نمی شود ؟
اگر سفارش شما ثبت نمی شود یا موجودی شما کافی نیست و یا مبلغ کل سفارش شما کمتر از 1.000.000 ریال است . بر طبق قوانین خرید با ارزش ریالی کمتر از 1.000.000 ریال برای کاربران معاملات بر خط و با ارزش ریالی کمتر از 500،000 ریال برای کاربران معاملات اینترنتی مجاز نمی باشد.
 
 1. چرا در صف خرید یا فروش فقط تعدادی از سفارش من انجام شده و بقیه سفارش باقی مانده است ؟
اگر در قسمت پیشرفته، در گزینه حجم نمایش عددی را  وارد کنید ، مثلا سفارش 10000 تایی خرید در صف خرید، که تعداد نمایشی آن 100 باشد ، وقتی نوبت سهم شما باشد خرید 100 سهم شما انجام شده و مابقی به انتهای صف انتقال پیدا می کند .
 
 1. چرا سفارش از سیستم " حذف می شود و پیغام حذف توسط سیستم معاملات "نشان داده می شود ؟
اگر سفارش را در قسمت پیشرفته در کادر حداقل حجم وارد کنید در صورتیکه مثلا  "حجم" سهم را 1000، نرخ هر سهم 1200 ریال و "حداقل حجمرا 1000 تعیین نمایید و کلید ارسال سفارش را کلیک نمایید، این سفارش تنها در صورتی معامله می شود که در همان لحظه ارسال سفارش، 1000 عدد از سهم را به نرخ تعیین شده بتواند خریداری کند. مثلاً اگر در همان لحظه فقط 900سهم برای فروش در سامانه بورس وجود داشته باشد، سفارش 1000 عددی وارده شده از سامانه بورس حذف می شود
همچنین اگر در قسمت اعتبار سفارش گزینه انجام و حذف را انتخاب کرده باشید نیز، در صورتی که سفارشی با قیمت انتخابی شما در حال انجام باشد سفارشتان انجام شده و گرنه از سیستم معاملات حذف می شود .
 
 1. سفارش خرید در سیستم داشتم ولی سهم بسته شده و پول من در سیستم بلوکه باقی مانده است، راه حل چیست  ؟
اگر سفارش خرید شما تا پایان روز معتبر باشد، بعد از ساعت بازار مبلغ بلوکه شما آزاد می شود ولی اگر اعتبار سفارش خرید شما معتبر تا لغو باشد تا زمانی که سهم مورد نظر بازگشایی شود مبلغ ریالی شما بلوکه باقی می ماند .
 
 1. سفارش خرید از طریق بانکسا داشتم ، پول از حسابم کم شده ولی خرید انجام نشده است ؟
وقتی سفارش خرید را از محل بانک سامان و یا ملت وارد سیستم می کنید . بانک به صورت اتوماتیک مبلغ ریالی آن سفارش را در حساب بانکی شما بلوکه می کند که در صورت انجام سفارش از حساب کم می شود و در غیر این صورت به حساب بانکی برگردانده می شود . بنا براین در صورتی که مبلغ تا 48 ساعت به حساب شما برنگشت با واحد آنلاین تماس بگیرید. (تلفن گویا شماره 4)
 
 1. چطور می توانم ببینم در صف خرید و یا فروش نفر چندم هستم ؟
شما می توانید در قسمت معاملات، صفحه معاملات برخط ، گزینه لیست خرید و فروشها را انتخاب نمایید . عدد داخل پرانتز نشان می دهد که از ابتدای امروز شما چندمین سفارش هستید .در صفحه یک سامان پیشتاز نیز در سمت راست سفارشهای باز ، عدد ردیف سفارش نشان دهنده عدد سفارش شما در صف آن نماد است.
 
 1.  چرا نمی توانم به گروه دیده بانم سهم جدید اضافه کنم ؟
هر گروه دیده بان می تواند شامل 20 سهم باشد و برای این که سهم جدیدی به دیده بان اضافه کنید باید گروه جدید بسازید.
 
 1. چطور می توانم چند سفارش مشابه را وارد سیستم کنم ؟
اگر روی علامت مثبت که در آخر سطرسفارش وجود دارد کلیک کنید، سفارشی مشابه سفارش انتخاب شده وارد سیستم معاملات می شود .
 
 1. چرا صفحه  معاملات برخط من کامل نشان داده نمی شود ؟
در بعضی از مواقع وقتی از مرورگرهایی غیر از Mozilla Firefox استفاده می شود صفحه معاملات برخط به صورت کامل بارگذاری نمی شود . پیشنهاد می کنیم همیشه از آخرین نسخه این مرورگر برای سرعت بخشیدن به معاملات خود استفاده کنید .
 
 1. کارگزاری بانک سامان ، چه خدمات ویژه ای را برای مشتریان خود ارائه می دهد؟
 • تخفیف کارمزد و پاداش:
 • تخفیف کارمزد پلکانی ، مسابقه ، قرعه کشی، اعتبار و.. در باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان (مدار سامان) به آدرس ذیل : http://club.samanbourse.com
 
 • خدمات تحلیلی:
 • تحلیلگر پشتیبان ( چت و تلفن) با عضویت در باشگاه مشتریان
 • ارائه تحلیل های بنیادی و تکنیکال درکانال تحلیلی سامان تحلیل:  http://telegram.me/samantahlil
 • ارسال گزارهای روزانه و ماهانه تحلیلی به ایمیل اعضای باشگاه مشتریان
 
 • خدمات آموزشی:
 • برگزاری کلاسهای آموزشی رایگان و تخصصی: جهت ثبت نام با 02188795358 تماس بگیرید.
 • کانال آموزشی بورسآموز که شامل آموزشهای زیر است :  http://telegram.me/boursamooz
 1. نحوه کار با نرم افزارهای معاملاتی
 2. آموزش نحوه ی سرمایه گذاری ، تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و معاملات آتی سکه
 3. وبلاگ بورسآموز  به آدرس : https://club.samanbourse.com/blog
 
 • پشتیبانی مشتریان :
شما می تواند هنگام برخورد با هر گونه مشکل و یا جهت ارائه انتقاد و پیشنهاد، از طرق زیر با پشتیبانی مشتریان تماس برقرار نمایید:
 • ارسال ایمیل به support@samanbourse.com
 • چت آنلاین در سایت باشگاه مشتریان
 • تماس با خط مستقیم پشتیبانی مشتریان: 02188795358
 
 1. شماره حسابهای کارگزاری بانک سامان جهت واریز وجه کدامند؟
بانک سامان : 801-40-2078-1
بانک ملت : 3236781275
بانک اقتصاد نوین: 102-2-17345-1
بانک ملی : 0105759819006
بانک دی: 0100000978003
بانک تجارت : 245900295
 
 1. آدرس شعب کارگزاری بانک سامان ؟
جهت اطلاع از آدرس و تلفن دفتر مرکزی و شعب کارگزاری بانک سامان عدد 5 را به سامانه پیامکی 100048312 ارسال نمایید.
 
برگرفته از: http://telegram.me/boursamooz