در حال بارگذاری

درس صد و سوم تکنیکال

سه شنبه 20 تیر 1396 آموزش تحلیل تکنیکال 870 بازدید
 


امواج الیوت

 

امواج ایمپالس دارای  2 ویژگی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 

1- بسط یا گسترش:

 
امواج ایمپالس در اغلب موارد دارای بسط در ریز موج های خود هستند. به این معنا که امواجی که بسط می یابد از نظر طول موج و همینطور طول ریز موج ها دچار افزایش می شوند. بلند تر شدن طول موج و همینطور افزایش قدرت موج از نشانه های بسط یافتن امواج ایمپالس می باشد
نکته مهم و قابل توجه در مورد بسط یافتن امواج ایمپالس این است که تنها یک موج از ریز موج های یک موج ایمپالس می تواند بسط یابد. بنابراین هرگز 2 موج پیشرو از یک موج ایمپالس بسط یافته نخواهند.
 

2- برش یا کوتاه سازی:


دومین ویژگی امواج ایمپالس ، برش یا کوتاه سازیست . در برخی از مواقع ، موج 5 توانایی عبور از سقف موج 3 را ندارد و بطور هم سطح یا کوتاه تر از موج 3 به کار خود پایان میدهد. این امر معمولا در شرایطی اتفاق میوفتد که موج 3 بلند یا بسیطی تشکیل شده باشد.
در این حالت به این موج 5 ، موج 5 کوتاه شده یا موج 5 بریده میگویند . امواج بریده یا کوتاه شده ، به دلیل اینکه ساختار طبیعی امواج الیوتی را به چالش میکشد و بر خلاف قواعد طبیعی موج شماری ، که موج 5 از محدوده سقف موج 3 عبور میکند ، عمل میکند، از جالب ترین و البته سخت ترین الگو های امواج برای شناسایی در ساختار الیوت می باشد.  به همین دلیل این امواج تا حدود زیادی قابل پیش بینی نیستند و در بیشتر مواقع تحلیلگر و همینطور بازار را غافلگیر می کنند.
 

 
جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید
دفتر تهران021-88795358  

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration.
 
برگرفته از: https://t.me/boursamooz