در حال بارگذاری

شاخص های مورد توجه معامله گران سهام_ قسمت5

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 آموزش عمومی بورس 716 بازدید

شاخص وضعیت اشتغال

این شاخص در اولین جمعه هر ماه راس ساعت 5/8 صبح منتشر مي شود و از دو قسمت مهم تشکیل شده است.
 قسمت اول مشتمل بر تغییرات نرخ بیکاری و تعداد کارهای ایجاد شده نسبت به ماه قبل و قسمت دوم شامل مواردی مثل میانگین ساعت کار در هفته و متوسط در آمد در هر ساعت است. مثلا در طول ماه گذشته به طور متوسط در هر هفته 41ساعت کار انجام شده و در آمد مجموع کل شاغلان به طور متوسط برای هر نفر به ازای یک ساعت کار برابر 5 دلار بوده است.
 متوسط در آمد ساعتی به تنهایی شاخص مهمی برای دانستن وضعیت اشتغال (Employment Situation) و بازار کار و همچنین پيش بيني تورم های آتی است.
در محاسبـه این شاخص شركت های بسیـاری در زمینه های مختلفـی چـون صنعتـی و فنـاوری در پیش از 250 ناحیه ی کشور مورد برسی قرارمي گیرند.
   

شاخص وضعیت اشتغال و سرمايه گذاران

این شاخص از حساس ترین شاخص هایی است که توسط فعالان بازارهای مالی پیگیری مي شود و به طور معمول گزارش این شاخص باعث حرکت بازارها مي شود چرا که وضعیت اشتغال تصویری از سلامت اقتصادی هر کشوری است.
همچنین اين شاخص وضعیت بعضی از شاخص هاي دیگر را برای ماه های آینده مشخص مي کند. به عنوان مثال یک شاخص وضعیت اشتغال ضعیف، بیانگر این است که شاخصی مثل، شاخص خرده فروش ماه خوبی را در پیش نخواهد داشت و یا تغییرات مهم در شاخص وضعیت اشتغال سيگنال های مهمی به بخش های مختلف صنعت مثل صنعت خانه سازی ارسال مي کند.


جهت ثبت نام در دوره های آموزشی کارگزاری بانک سامان با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید:
دفتر تهران- 021-88795358 
 

شما مي توانيد برنامه دوره هاي آموزشي و سرفصل کلاسها را در آدرس زير مشاهده نماييد:
http://club.samanbourse.com/blog/2016/12/---classregistration