راهنما

باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان (مدار سامان)

سهامداران و افراد مرتبط با بازار سرمایه علاوه بر خدمات رایج کارگزاری های این بازار, نیازهایی در این حوزه دارند مانند اعتبار، آموزش، تحلیل و مشاوره که این نیازها تنها بخشی از نیازهای اساسی این مشتریان می باشد.

فلسفه وجودی باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان رفع این نیازها و ایجاد محیطی برای فعالیت و پیگیری خواسته های مشتریان این کارگزاری می باشد.

مدار سامان

در طرح جدید باشگاه سامان هر مشتری با توجه به تراکنشی که انجام می دهد در مدار خاصی قرار می گیرد. مدارهای بالاتر امتیازات و ویژگی های بیشتری را در اختیار مشتری قرار می دهند, کلیه طرح های باشگاه جدید حول مدار سامان می چرخند.

امتیاز

هر کدام از خدمات مدارسامان امتیاز خاص خود را دارند که برای دستیابی به آن خدمات باید امتیاز کسب کنید. در باشگاه سامان امتیاز به روش های مختلف کسب می شود.

1. معاملات سهام

با هر معامله‌ای که شما انجام می دهید (خرید یا فروش) امتیاز آن به صورت خودکار در حساب کاربری تان ذخیره می شود. امتیاز معاملات وابسته به ارزش ریالی معامله شما می باشد. انجام تراکنش بیشتر بهترین روش برای کسب امتیاز است و کاربرانی که تراکنش بالایی دارند در مدارهای بالاتری قرار خواهند گرفت.

2. مسابقات

هر روز مسابقاتی برای کاربران مشتاق به کسب امتیاز بیشتر برگزار می‌شود. شما با امتیاز خود می توانید هزینه ورودی شرکت در مسابقه را پرداخت کنید و جایزه این مسابقه هم پس از پایان مسابقه بصورت خودکار به امتیازتان اضافه خواهد شد. کاربرانی که درک خوبی از روند حرکت قیمتها دارند با پیش‌بینی‌های خود می‌توانند از این موقعیت استفاده کنند.

3. امتیازهای تشویقی

در موارد و مناسبتهای مختلف به کاربران امتیازهای تشویقی اعطا می گردد.

منتظر طرح ها و امکانات جدید در باشگاه مشتریان کارگزاری بانک سامان باشید