در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 21 آبان ماه 1396

یکشنبه 21 آبان 1396 گزارش روزانه بازار 258 بازدید
امروز یکشنبه 21 آبان 1396 ؛ شاخص کل با (50.4) واحد معادل (0.06) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 87.744 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 338 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 130 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بيشترين تاثير منفی بر شاخص کل را نماد خساپا با (27.5) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد شپنا با 22.5 واحد بر جاي گذاشتند و شاخص فرابورس با 6.9 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 989 واحد رسید که مارون با 8.04 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

حجم بسیار پایین معاملاتی روزهایی آرام و خسته کننده را برای بازار رقم زده است و تنش های سیاسی و ریسک های موجود بر سر راه برجام موجب بی میلی خریداران و عقب نشستن آن ها و در نتیجه افزایش عرضه ها شده است. بازار تشنه محرک ها و خبرهای مثبت است و با کوچکترین خبر یا شایعه مثبت شاهد سرازیر شدن سریع نقدینگی در یک نماد یا صنعت خاص هستیم. خودرویی ها همچون چند روز گذشته فرسایشی و کم حجم بوده و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای منفی معامله شدند. در گروه فلزات نسبت به روزهای قبل معاملات قابل قبول تری را شاهد بودیم و فایرا و کاوه در درصدهای مثبت بالا معامله شدند و فالوم که این روزها مورد توجه بازار قرار گرفته است پرحجم و مثبت معامله شد. در گروه شیمیایی شلرد حجم معاملات بسیار سنگینی داشت و شیراز تا نزدیکی استانه مثبت معامله شد و وپترو در دقایق پایانی به صف خرید رسید.

صف خرید مجدد کمنگنز و ودی که دیروز بازگشایی خوبی داشتند، حجم بالای معاملات تایرا و صف خرید شدن مجدد آن، معامله فاراک در درصدهای منفی و نوسان مثبت بالا در نمادهای زغال سنگی و صف خرید شدن کپرور و کطبس از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 3302 کیلو بایت