در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 22 آبان ماه 1396

دوشنبه 22 آبان 1396 گزارش روزانه بازار 244 بازدید
امروز دوشنبه 22 آبان 1396 ؛ شاخص کل با 87.7 واحد معادل 0.10 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 87.832 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 439 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 197 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بيشترين تاثير مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 78.8 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فخوز با (15.9) واحد بر جاي گذاشتند و شاخص فرابورس با (1.9) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 987 واحد رسید که مارون با (1.55) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

در روزی که زلزله بزرگ شب گذشته در غرب کشور مهم ترین مسئله امروز کشور بود در بازار سرمایه شاهد افزایش نسبی تقاضا و معاملات مثبت در بیشتر گروه های بازار بودیم و شاخص کل بعد از اصلاحی چندروزه مجددا سبزپوش شد. خودرویی ها که در آغاز بازار جوی متعادل داشتند در یک ساعت پایانی بازار با افزایش تقاضا و رنج مثبت در بیشتر نمادهای گروه مواجه شده و خپارس به صف خرید سنگینی رسید و خکاوه تا آستانه مثبت معامله شد. در گروه فلزات اساسی فولاد و کاوه در درصدهای مثبت معامله شدند و فزرین با فشار فروش بالایی که داشت تا آستانه منفی معامله شد.

تقاضای بالا در نماد حسینا و صف خرید شدن آن، تقاضا بالا در نمادهای لیزینگی و صف خرید شدن مجدد ولیز، ادامه عرضه های سنگین بانک صادرات در شلرد و جهرم، صف خرید لابسا در پی اعلام خبر افزایش نرخ لوازم خانگی، عرضه صف خرید کمنگنز و ادامه صف خرید سنگین کپرور علیرغم حجم بالای معاملات آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 740 کیلو بایت