در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 12 آذر ماه 1396

یکشنبه 12 آذر 1396 گزارش روزانه بازار 223 بازدید
امروز یکشنبه 12 آذر 1396 ؛ شاخص کل با (344.9) واحد معادل (0.38) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 90.951 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 429 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 197 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بيشترين تاثير منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (86.4) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد تاپیکو با 36.7 واحد بر جاي گذاشتند و شاخص فرابورس با (2.7) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.020 واحد رسید که شاوان با (1.27) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

فروکش کردن جو مثبت روزهای ابتدایی هفته گذشته و و بعد از آن متعادل شدن بازار و کاهش ارزش معاملات؛ بسیاری از فعالان بازار را نسبت به روند روزهای آتی بازار نگران کرده و امروز با افزایش عرضه ها به ویژه در نمادهای پیشروی بازار شاهد فشار فروش بالایی در بیشتر گروه های بازار و منفی شدن شاخص کل و سقوط آن به کانال 90 هزار واحدی بودیم. پالایشی ها که بعد از رشد چند درصدی هفته گذشته چند روزی متعادل و اندکی منفی معامله شده بودند؛ امروز فشار فروش بالایی را تجربه کرده و نمادهای گروه در درصدهای منفی بالا معامله شدند و شبریز با صف فروش روز را به پایان برد. فلزاتی ها و معدنی ها نیز جوی منفی داشتند اما فروشنده ها چندان قدرتمند نبوده و بیشتر نمادهای این دو گروه متعادل و اندکی منفی معامله شدند. خودرویی ها وضعیت بهتری نسبت به روزهای قبل داشتند و بیشتر نمادهای گروه مثبت معامله شدند و قطعه سازانی چون خرینگ و خوساز به صف خرید رسیدند و خزر که روزهای گذشته مورد توجه ترین نماد گروه بود امروز نیز پرحجم معامله شده و صف خرید آن عرضه شد.

ادامه صف خرید کهرام و نوسان منفی بالا و صف فروش شدن کلوند در گروه کاشی سازها، معامله 544 میلیون حق تقدم تاپیکو در اخرین روز معاملاتی آن و افت بالای قیمت آن، حجم بالای معاملات وبشهر و نوسان منفی بالای قیمت آن، تقاضای بالا در نمادهای لاستیکی و حجم بالای معاملات پکرمان و حجم بالای معاملات کپرور و صف خرید شدن مجدد آن در دقایق پایانی بعد از عرضه چندباره صف خرید آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 730 کیلو بایت