در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 13 آذر ماه 1396

دوشنبه 13 آذر 1396 گزارش روزانه بازار 239 بازدید
امروز دوشنبه 13 آذر 1396 ؛ شاخص کل با (15.19) واحد معادل (0.02) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 90.936 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 505 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 189 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بيشترين تاثير مثبت بر شاخص کل را نماد فملی با 69.2 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فارس با (27.5) واحد بر جاي گذاشتند و شاخص فرابورس با 1.2 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.021 واحد رسید که ارفع با 0.91 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

علیرغم کاهش شدت فشار فروش روز کاری قبل؛ همچنان شاهد بی اعتمادی خریداران و کاهش ارزش معاملات هستیم و امروز نیز در بسیاری از گروه های بازار معاملاتی کم حجم و متعادل را شاهد بودیم. در گروه فلزات اساسی فایرا و ارفع پرتقاضا بوده و به صف خرید رسیدند و فملی و فباهنر در درصدهای مثبت معامله شدند و بلوک 340 و 70 میلیونی میدکو و کاوه معامله شد. در گروه خودرویی خودرو مثبت و سایپا منفی معامله شدند و قطعه سازانی چون ختوقا و خچرخش به صف خرید رسیدند و خزر بعد از بازدهی ای بالا در روزهای قبل امروز به صف فروش رسید. در گروه شیمیایی جهرم همچنان با فروش های بانک صادرات در مدار نزول قرار دارد و شتوکا از معدود نمادهای پرتقاضای گروه بود که تا آستانه مثبت معامله شد. در گروه سرمایه گذاری وساپا بعد از نزدیک به 6 ماه توقف با افتی 10 درصدی به تابلوی معاملات بازگشت و وبیمه پرحجم معامله شده و به صف خرید رسید و در پایان معاملات امروز متوقف شد.

ادامه روند نزولی مرقام، صف خرید کفرا و کرازی در گروه کانی های غیرفلزی، حجم بالای معاملات تکمبا و عرضه چندباره صف خرید آن، حجم بالای معاملات فاراک و ادامه افت قیمتی شدید سهم و تقاضای بالا در نمادهای زغال سنگی و صف خرید شدن کطبس و کشرق از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 726 کیلو بایت