در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 14 آذر ماه 1396

سه شنبه 14 آذر 1396 گزارش روزانه بازار 270 بازدید
امروز سه¬شنبه 14 آذر 1396 ؛ شاخص کل با 156.8 واحد معادل 0.17 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 91.093 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 348 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 211 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بيشترين تاثير مثبت بر شاخص کل را نماد رمپنا با 73.9 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد شبندر با (28.3) واحد بر جاي گذاشتند و شاخص فرابورس با (7.4) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.013 واحد رسید که مارون با (3.73) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

بازار نسبت به دو روز قبل وضعیت بهتری داشت و شاهد تحرکات مثبتی در تعدادی از گروه های بازار از جمله خودرویی ها بودیم اما با خبر بازگشایی های وب؛ بسیاری از فعالان بازار به منظور تامین نقدینگی برای خرید این نماد شروع به فروش سایر نمادهای خود کرده و شاهد نوسان قیمتی منفی در بسیاری از نمادهای بازار بودیم. در گروه خودرویی در ابتدای بازار شاهد تحرکات مثبتی بودیم و با افزایش تقاضا در بیشتر نمادهای گروه خودرو تا نزدیکی آستانه مثبت معامله شد و خگستر و خمهر به صف خرید رسیدند اما با بازگشایی های وب شاهد افزایش عرضه ها در گروه و متعادل شدن معاملات بودیم. در گروه فلزات اساسی در نماد فایرا امروز نیز شاهد معامله بلوک 50 میلیونی در سهم و تشکیل صف خرید سنگین بودیم و سایر نمادهای گروه عمدتا متعادل و منفی معامله شدند.

بازگشایی های وب در سقف قیمت و تشکیل صف خرید 250 میلیونی و عرضه 40 میلیون سهم توسط بازارگردان آن، صف خرید ثفارس بعد از انتشار شفاف سازی شرکت در مورد تعدیل مثبت سود هر سهم شرکت، صف خرید مجدد کرازی، حجم بالای معاملات فاراک و ادامه روند نزولی قیمت آن، جو منفی نمادهای پالایشی و حجم بالای معاملات کچاد و معامله سهم در درصدهای مثبت بالا از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 720 کیلو بایت