در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 18 دی ماه 1396

دوشنبه 18 دی 1396 گزارش روزانه بازار 232 بازدید
امروز دوشنبه 18 دی 1396 ؛ شاخص کل با 98 واحد معادل 0.10 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 96.332 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 444 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 226 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد وبملت با 28.7 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد پارسان با (11.1) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 7.10 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.075 واحد رسید که میدکو با 2.75 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

تردید خریداران برای خرید در قیمت های بالا و عدم تمایل فروشندگان برای فروش در قیمت های منفی روزی متعادل و نسبتا آرام را برای بازار رقم زد و امروز نیز شاهد ارزش پایین معاملات و گرایش سهامداران به سمت گروه ها و نمادهای کوچک به ویژه نمادهای بازار پایه بودیم. در گروه فلزات اساسی تعدیل مثبت قابل توجه فرآور تقاضای بالایی را برای نمادهای رویی به دنبال داشت و کیمیا، فزرین و فسرب به صف خرید رسیدند و در سایر نمادهای گروه شاهد جوی متعادل و آرام بودیم. در گروه شیمیایی فسا که این روزها مورد توجه ترین نماد گروه به شمار می آید تحت فشار عرضه سنگین بانک صادرات قرار داشت و فشار فروش بالایی را تجریه کرد و شلرد، جهرم و حق تقدم آن نیز نسبتا پرحجم معامله شدند. در گروه ساختمانی فروشندگان قدرت بیشتری از خریداران داشتند و بعد از دو روز رشد، شاهد متعادل شدن معاملات بیشتر نمادهای گروه بودیم.

تقاضای بالا در گروه رایانه و صف خرید شدن نمادهای پرداخت، مفاخر و مرقام، رشد 6 درصدی کاذر که در روزهای اخیر افت بالایی را تجربه کرده و امروز به دلیل به حد نصاب نرسیدن مجمع فوق العاده بازگشایی شد، رشد 12 درصدی کتوکا بعد از تعدیا مثبت بالا، حجم بالای معاملات قثابت و ادامه رشد قیمتی آن، حجم بالای معاملات لکما و صف خرید قابل توجه آن و صف خرید کاما و کبافق در گروه کانه های فلزی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 788 کیلو بایت