در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 19 دی ماه 1396

سه شنبه 19 دی 1396 گزارش روزانه بازار 245 بازدید
امروز سه شنبه 19 دی 1396 ؛ شاخص کل با (183.3) واحد معادل (0.19) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 96.149 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 346 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 232 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فارس با (61.2) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد فملی با 34.5 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 2.5 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.077 واحد رسید که زاگرس با 5.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

سخنان روز قبل عباس عراقچی در مورد احتمال بالای خروج آمریکا از برجام - که دیروز و امروز موجب افزایش مجدد قیمت دلار و طلا در بازار آزاد شد- عرضه ها را در بازار افزایش داده و در بیشتر گروه های بازار شده - به جز در معدود نمادهایی که تحت تاثیر قیمت های جهانی دارای تقاضای مناسب بودند- شاهد جوی منفی بودیم و شاخص کل با افتی اندک در آستانه سقوط به کانال 95 هزار واحدی قرار گرفت. در گروه فلزات و معادن رویی ها تحت تاثیر ادامه رکوردشکنی قیمت روی در بازارهای جهانی نسبتا پرتقاضا بودند و فسرب پرحجم معامله شده و به صف خرید رسید و فرآور بعد از تعدیل مثبت قابل توجه 7 درصد رشد قیمتی را تجربه کرد و کبافق امروز نیز تا آستانه مثبت معامله شد. در گروه شیمیایی زاگرس زاگرس پرحجم و تا آستانه مثبت معامله شد و فسا امروز نیز بیشترین حجم معاملات گروه را به خود اختصاص داد و در درصدهای مثبت معامله شد. خودرویی ها با توجه به اینکه بیشترین تاثیر منفی را از لغو احتمالی برجام خواهند داشت امروز فشار فروش بالایی را تجربه کردند و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای منفی بالا معامله شدند و ختور تنها نماد پرتقاضای گروه بود.

معاملات پرحجم و پرنوسان حق تقدم ولساپا، صف خرید حریل، کد به کد حقوقی به حقیقی در نماد وسبحان و تشکیل صف خرید پرحجم در این نماد و فشار فروش سنگین در نمادهای کاغذی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 781 کیلو بایت