در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 20 دی ماه 1396

چهارشنبه 20 دی 1396 گزارش روزانه بازار 225 بازدید
امروز چهارشنبه 20 دی 1396 ؛ شاخص کل با 36.8 واحد معادل 0.04 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 96.185 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 402 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 304 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد تاپیکو با (52.8) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد خودرو با 41.9 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (0.6) واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.076 واحد رسید که میدکو با (2.6) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

در روزی که بازار همچنان تحت تاثیر تصمیم گیری ترامپ در مورد برجام کم حجم و متعادل بود و عمده خریداران و فروشندگان نظاره گر تابلوی معاملات بودند؛ اظهارات یک مقام دولتی در مورد قطعی شدن معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و آغاز معاملات محدود آکنتور در خارج از سیستم معاملات بحث اصلی فعالان بازار بود. با اعلام خبر مربوط به معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها شاهد افزایش تقاضا در نمادهای خودرویی به ویژه در مجموعه ایران خودرو بودیم و خودرو و خگستر تا آستانه مثبت معامله شدند و سایر نمادهای گروه عمدتا متعادل و مثبت معامله شدند. پالایشی ها تحت تاثیر رکوردشکنی قیمت نفت در بازارهای جهانی جوی مثبت داشتند اما احتیاط و تردید خریداران مانع از رشد قابل توجه قیمت ها شده و تمامی نماهای گروه متعادل معامله شدند.

نوسان مثبت بالا در نماد ثاباد و صف خرید شدن آن، حجم بالای معاملات ودی و معامله آن تا آستانه مثبت، ادامه تقاضای بالا در نمادهای ولساپا و حق تقدم آن و تشکیل صف خرید در هر دو نماد، ادامه صف خرید وسبحان، رشد 17 و 10 درصدی قیمت کهمدا و زنگان بعد از بازگشایی، معاملات مثبت و پرحجم فسا و صف خرید سنگین حق تقدم جهرم و حجم بالای معاملات لکما و فشار فروش بالا در این نماد از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 782 کیلو بایت