در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 21 بهمن ماه 1396

شنبه 21 بهمن 1396 گزارش روزانه بازار 233 بازدید
امروز شنبه 21 بهمن 1396 ؛ شاخص کل با (516.9) واحد معادل (0.53) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 97.782 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 283 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 161 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فملی با (129.2) واحد و نماد شبندر با (111.3) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (6.4) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.097 واحد رسید که زاگرس با (3.15) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

با ادامه افت شدید قیمت نفت و فلزات اساسی در بازارهای جهانی و تشدید افت قیمت ها در روز جمعه؛ نگرانی ها نسبت به ادامه روند نزولی کامودیتی ها در روزهای آینده افزایش یافته و امروز شاهد فشار فروشی بالا در بیشتر گروه های بازار به ویژه صنایع کامودیتی محور بودیم و شاخص کل با افتی قابل توجه به کانال 97 هزار واحدی برگشت. در گروه فلزات اساسی در غیاب فولاد که با توجه به تعدیل مثبت بالای 20 درصد متوقف شده است شاهد فشار فروش بالایی بودیم اما فزرین تنها نماد گروه بود که روز را با صف فروش به پایان رساند. در این گروه ذوب مثبت به تابلوی معاملات بازگشت و زنگان در ادامه روند صعودی خود امروز نیز به صف خرید رسید. در گروه خودرویی در روزی که خساپا با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شد و خودرو متعادل و مثبت به تابلوی معاملات بازگشت خکاوه و خکار به صف خرید رسیدند و خرینگ پرحجم و مثبت معامله شد. در گروه پالایشی افت 10 درصدی قیمت نفت در هفته گذشته فشار فروش بالایی را در نمادهای این گروه به دنبال داشت و بیشتر نمادهای گروه در آستانه منفی معامله شدند.

صف خرید حفارس و حپترو در گروه حمل و نقل، فشار فروش نسبتا بالا در نمادهای پتروشیمی و ادامه تقاضای بالا در نماد پترول در گروه شیمیایی، فشار فروش بالا در گروه محصولات غذایی و ارزش بالای معاملات سرچشمه از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 786 کیلو بایت