در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 23 بهمن ماه 1396

دوشنبه 23 بهمن 1396 گزارش روزانه بازار 230 بازدید
امروز دوشنبه 23 بهمن 1396 ؛ شاخص کل با 142.1 واحد معادل 0.15 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 97.924 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 285 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 153 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد جم با (64.9) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد خساپا با 54.1 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (5.2) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.092 واحد رسید که مارون با (7.15) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

در روز بازگشایی مثبت بازارهای جهانی و کاهش نگرانی ها نسبت به وضعیت کامودیتی ها، بازار همچنان در صنایع کامودیتی محور با احتیاط عمل کرد و عمده توجه امروز بازار معطوف به خودرویی ها بود و شاخص کل نیز با کمک خودرویی ها به فاز صعودی بازگشت و در آستانه ورود به کانال 98 هزار واحدی قرار گرفت. با سخنان روزهای گذشته رئیس جمهور و اعلام برنامه دولت برای نوسازی حمل و نقل عمومی امروز شاهد افزایش قابل توجه تقاضا در گروه خودرویی بودیم و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای مثبت بالا معامله شده و به صف خرید رسیدند که در این بین خپارس بیشترین ارزش معاملات و خکاوه و خزامیا بیشترین صف خرید را داشتند و خساپا و ورنا نیز بعد از بازگشایی رشدی 7 درصدی را تجربه کردند. در گروه فلزی علیرغم بازگشایی مثبت بازارهای جهانی و رشد قابل توجه فلزات اساسی، کماکان شاهد رفتار محتاطانه خریداران بودیم و عمده نمادهای گروه معاملاتی متعادل را تجربه کردند و فسرب تنها نماد پرتقاضای گروه بود که تا آستانه مثبت نیز معامله شده و به صف خرید رسید.

تقاضای قابل توجه در نمادهای ساختمانی و صف خرید نمادهای ثنوسا و وساخت، حجم بالای معاملات وساپا و رشد 8 درصدی قیمت سهم بعد از بازگشایی، نوسان مثبت بالای کاذر و حق تقدم آن، ادامه صف خرید بسیار سنگین شوینده و حجم بالای معاملات پلاسک و تقاضای بالا در این نماد از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 802 کیلو بایت