در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 24 بهمن ماه 1396

سه شنبه 24 بهمن 1396 گزارش روزانه بازار 253 بازدید
امروز سه شنبه 24 بهمن 1396 ؛ شاخص کل با 178.6 واحد معادل 0.18 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 98.103 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 458 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 251 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد شپنا با 91.1 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد بفجر با (28.6) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 15 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.107 واحد رسید که مارون با 8.18 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

در روزی که قیمت دلار در بازار ارز به رکوردشکنی خود ادامه داد و با رشدی قابل توجه به بیش از 4900 تومان رسید، در بازار بورس پالایشی ها و ساختمانی تنها صنایع پرتقاضای بازار بوده و در سایر گروه های بازار به جز در تک نمادهای خاص شاهد جوی نسبتا متعادل بودیم. پالایشی ها با انتشار شایعاتی در مورد اعلام نرخ های جدید پالایش و پخش امروز مورد توجه بازار قرار گرفتند که در این بین شپنا و شبندر بیشترین تقاضا را در گروه به خود اختصاص دادند و شپنا در دقایقی به صف خرید نیز رسید. در گروه خودرویی آغاز به کار همایش بین‌المللی صنعت خودرو، اخبار مربوط به بازسازی خودروهای سنگین و اخبار و شایعات مربوط به معاملات بلوکی در شرکت های مختلف این گروه؛ توجه خریداران را به نمادهای این گروه جلب کرده و خکاوه و خزامیا امروز نیز پرحجم و مثبت معامله شدند و خرینگ و خچرخش از آستانه منفی تا آستانه مثبت معامله شده و به صف خرید رسیدند. در گروه فلزات اساسی بیشتر نمادهای گروه متعادل و نسبتا مثبت معامله شدند و فولاد بعد از توقفی چندروزه به دلیل تعدیل 26 درصدی سود؛ امروز متعادل و مثبت به تابلوی معاملات بازگشت و زنگان در ادامه رشد قیمتی بالای خود امروز نیز بیش از 10 درصد رشد کرد.

تقاضای قابل توجه در نمادهای ساختمانی و صف خرید نمادهایی چون ثنوسا، ثپردیس و ثتران، حجم بالای معاملات حریل و صف خرید قابل توجه آن، رنج مثبت در نماد وصنعت بعد از معامله بلوک 51 درصدی آن، فشار فروش بالا در نمادهای قندی و توقف شوینده به دلیل رشد 20 درصدی در پنج روز کاری از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 792 کیلو بایت