در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 25 بهمن ماه 1396

چهارشنبه 25 بهمن 1396 گزارش روزانه بازار 272 بازدید
امروز چهارشنبه 25 بهمن 1396 ؛ شاخص کل با 244.5 واحد معادل 0.25 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 98.347 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 526 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 335 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فملی با 75.1 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد رمپنا با (55.3) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 0.9 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.108 واحد رسید که مارون با (4.23) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

در این روزها که بحث اصلی اقتصادی کشور رشد شتابان نرخ ارز و رکورد شکنی های پیاپی دلار و یورو است بازار سرمایه روزهایی آرام و متعادل را پشت سر می گذارد و تحرکات در صنایع مختلف عمدتا در بازه زمانی بسیار کوتاه – معمولا یک یا دو روز-صورت می گیرد. نگرانی ها نسبت به وضعیت کامودیتی ها در بازارهای جهانی، نوسان های شدید قیمت دلار در بازار آزاد و ابهامات تحلیلگران نسبت به بودجه سال آینده دولت موجب سردرگمی بسیاری از فعالان بازار شده و رفتار محتاطانه این فعالان روزهایی نسبتا آرام و کم حاشیه را برای بازار رقم زده است. خودرویی ها امروز نیز مورد توجه بازار قرار داشتند و خکاوه و خرینگ مجددا به صف خرید رسیدند و ختوقا و خچرخش پرحجم و مثبت معامله شدند. در گروه فلزات اساسی فولاد و ذوب منفی معامله شدند و زنگان که در هفته های اخیر رشد بسیار بالایی را تجربه کرده بود امروز از آستانه مثبت تا آستانه منفی معامله شده و به صف فروش رسید.

جو مثبت گروه ساختمان برای سومین روز متوالی و صف خرید شدن نمادهایی چون ثنوسا، کرمان و ثپردیس، صف خرید حریل و توریل در گروه حمل و نقل، حجم بالای معاملات کرازی و صف خرید شدن آن، رشد 10 درصدی قیمت شوینده بعد از بازگشایی و ادامه صف خرید سنگین در این نماد تازه وارد، جو منفی نمادهای قندی، حجم بالای معاملات پلاسک و صف خرید آن و معاملات مثبت در نمادهای پالایشی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 818 کیلو بایت