در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 19 اسفند ماه 1396

شنبه 19 اسفند 1396 گزارش روزانه بازار 270 بازدید
امروز شنبه 19 اسفند 1396 ؛ شاخص کل با (265.7) واحد معادل (0.27) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 96.594 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1078 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 175 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد شپنا با (49.1) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد شخارک با (18.2) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 4.2 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.084 واحد رسید که ارفع با 3.52 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

بازار کماکان از کمبود نقدینگی رنج می برد و درصد بالایی از معاملات این روزهای بازار مربوط به بازار بدهی و جابجایی های بلوکی است و عوامل بسیاری از جمله ابهام در مورد نرخ بهره سپرده های بانکی و اوراق، عرضه اوراق منفعت دولت با نرخ 20.5 درصد، تسویه اعتبارات کارگزاری ها در پایان سال، افزایش ریسک های سیاسی حاکم بر بازار و اقتصاد کشور، افزایش نگرانی نسبت به وضعیت بازارهای جهانی دست به دست هم داده و روزهایی کم رمق و آرام را برای بازار رقم زده است. شاخص کل نیز در ادامه روند نزولی خود به نیمه کانال 96 هزار واحدی سقوط کرد. امروز صف خرید سنگین خکاوه در ابتدای صبح جان تازه ای به گروه خودرو و قطعات بخشید اما مجددا شاهد افزایش عرضه ها و منفی شدن معاملات در بیشتر نمادهای گروه بودیم. امروز خزامیا پرحجم و تا آستانه مثبت معامله شد و خودرو در درصدهای منفی به تابلوی معاملات بازگشت و خکار و خدیزل تنها نمادهایی بودند که روز را با صف خرید به پایان رساندند. در گروه فلزات اساسی ارفع که امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد وام ارزی اخذ شده خود را تعیین تکلیف کرده و سود خود را افزایش داده است؛ متوقف و بعد از بازگشایی رشدی 15 درصدی را تجربه کرد و ذوب که بعد از انجام معامله بلوکیش در روز چهارشنبه با افزایش عرضه مواجه بوده است تا نزدیکی آستانه منفی معامله شد.

عرضه صف خرید نماد تازه عرضه شده شفا در اولین روز بعد از عرضه اولیه، ادامه رشد قیمتی کرمان، حجم بالای معاملات حق تقدم ونیرو و نوسانات بالای قیمت آن، حجم بالای معاملات فاراک و صف خرید شدن مجدد آن، فشار فروش بالا در نمادهای پالایشی و حجم بالای معاملات چکاپا و صف خرید شدن آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 769 کیلو بایت