در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 20 اسفند ماه 1396

یکشنبه 20 اسفند 1396 گزارش روزانه بازار 279 بازدید
امروز یکشنبه 19 اسفند 1396 ؛ شاخص کل با (566.1) واحد معادل (0.59) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 96.028 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1.581 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 189 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد اخابر با (60.1) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد رانفور با 32.1 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (3.7) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.080 واحد رسید که ارفع با (1.29) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

با ادامه روند فرسایشی و خسته کننده بازار امروز شاهد افزایش فشار فروش در بازار بودیم و شاخص کل با افتی قابل توجه در آستانه سقوط به کانال 95 هزار واحدی قرار گرفت. ارزش معاملات خرد در بازار همچنان پایین بوده و امروز نیز درصد بالایی از ارزش معاملات مربوط به معاملات اوراق منفعت دولت، اوراق بدهی و معاملات بلوکی بود. خودرویی ها امروز نیز فشار فروش بالایی را تجربه کردند و خکاوه با فشار فروش بالایی که داشت از صف خرید به صف فروش سنگین رسید. خزامیا، خرینگ و ختوقا نیز به صف فروش رسیده و خبهمن و خدیزل از معدود نمادهای مثبت گروه بودند. در گروه فلزات اساسی ارفع بعد از رشد بالای روز کاری قبل امروز به صف فروش رسید و وتوکا از معدود نمادهای مورد توجه گروه به صف خرید رسید.

نوسان مثبت بالای بساما و معامله سهم تا آستانه مثبت، تقاضای بالا در نمادهای توریل و حتوکا و صف خرید شدن این دو نماد، فشار فروش بالا در نماد تازه عرضه شده شفا و معامله آن تا آستانه منفی، حجم بالای معاملات قثابت و صف خرید شدن آن و ادامه صف خرید کمنگنز علیرغم حجم نسبتا بالای معاملات آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​ براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 792 کیلو بایت