در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 26 فروردین ماه 1397

یکشنبه 26 فروردین 1397 گزارش روزانه بازار 215 بازدید
امروز شنبه 26 فروردین 1397 ؛ شاخص کل با (299.4) واحد معادل (0.31) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 95.987 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 292 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 94 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فارس با (59.1) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد مبین با 21.8 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 1.8 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.065 واحد رسید که مارون با 7.5 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

اعلام به پایان رسیدن حملات موشکی آمریکا و هم پیمانانش به دولت سوریه و انتشار اخبار امیدوارکننده در مورد برجام اگرچه تا حدی ریسک های سیاسی حاکم بر بازار را کاهش داد اما همچنان وضعیت نامشخص بازار ارز و ابهام های بسیار در مورد تاثیر تک نرخی شدن ارز بر صنایع مختلف موجب شده است تا خریداران همچنان جانب احتیاط را در پیش گرفته و تمایل چندانی به خرید نداشته باشند و امروز نیز شاخص کل تحت تاثیر جو منفی نمادهای پتروشیمی با افتی نسبتا قابل توجه به کانال 95 هزار واحدی سقوط کرد. ابهامات دلار تک نرخی بیش از همه متوجه پتروشیمی ها بوده و امروز با انتشار قیمت های پایه محصولات پتروشیمی و افت 10 تا 20 درصدی این قیمت ها شاهد افزایش فشار فروش در این گروه بوده و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای منفی معامله شده و کرماشا به صف فروش رسید و شاراک تا نزدیکی آستانه منفی معامله شد. خودرویی ها عمدتا جوی آرام و متعادل داشتند اما در یک ساعت پایانی بازار با رنج مثبت در نماد خکاوه و صف خرید شدن این نماد شاهد افزایش نسبی تقاضا در نمادهایی چون خزامیا و خپارس نیز بودیم.

صف خرید نمادهای کرمان، ثنوسا و ثرود در گروه ساختمان، حجم معاملات نسبتا بالای بالاس برای دومین روز متوالی، فشار فروش بالا در نمادهای دارویی، نوسان منفی بالای تکنو، حجم بالای معاملات ذوب و معامله آن تا آستانه منفی و فشار فروش بالا در نمادهای فلزاتی و صف فروش شدن بیشتر نمادهای رویی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 782 کیلو بایت