در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 27 فروردین ماه 1397

دوشنبه 27 فروردین 1397 گزارش روزانه بازار 213 بازدید
امروز یکشنبه 27 فروردین 1397 ؛ شاخص کل با (481.2) واحد معادل (0.50) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 95.506 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 279 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 94 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (113.1) واحد و نماد جم با (69.2) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (12.10) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.053 واحد رسید که مارون با (10.4) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

وضعیت نامشخص بازار ارز و ابهام های بسیار در مورد تاثیر تک نرخی شدن ارز بر صنایع مختلف موجب شده است تا خریداران همچنان جانب احتیاط را در پیش گرفته و تمایل چندانی به خرید نداشته باشند و امروز نیز شاخص کل تحت تاثیر جو منفی نمادهای فلزاتی و پتروشیمی با افتی نسبتا قابل توجه به نیمه کانال 95 هزار واحد رسید. فلزاتی ها امروز نیز فشار فروش نسبتا بالایی داشتند و فولاد و فخوز در درصدهای منفی بالا معامله شدند و فنوال و فسرب از معدود نمادهای پرتقاضای گروه تا آستانه منفی معامله شده و فنوال به صف خرید رسید. خودرویی ها از معدود گروه های پرتقاضای امروز بازار بودند و خکاوه، خرینگ و خمهر به صف خرید رسیدند و خزامیا و خپارس تا نزدیکی آستانه مثبت معامله شدند.

تقاضای قابل توجه در گروه ساختمانی و تقاضای بالا در نمادهای ثنوسا، ثفارس و ثتران، حجم بالای معاملات وسین و رشد 21 درصدی قیمت آرمان در گروه بیمه، تقاضای قابل توجه در نمادهای لیزینگی و صف خرید شدن ولملت و ولبهمن، فشار فروش نسبتا بالا در نمادهای پتروشیمی و صف فروش شدن جم و کرماشا، رشد 9 درصدی قیمت قشرین و تقاضای بالا در نماد کطبس و معامله آن تا آستانه مثبت از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.

​براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 755 کیلو بایت