در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 25 اردیبهشت ماه 1397

سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 گزارش روزانه بازار 184 بازدید
امروز سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ؛ شاخص کل با 202.5 واحد معادل 0.21 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 94.906 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 326 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 163 میلیارد تومان آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد خساپا با 25.9 واحد و نماد کگل با 24.6 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 3.2 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.093 واحد رسید که مارون با 1.48 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت.

همانطور که انتظار می رفت امروز بر شدت عرضه ها در بازار افزوده شد اما کماکان وجود تقاضای خوب در کلیت بازار و به ویژه نمادهای خودوریی و سیمانی محسوس بود و در سایر گروه های بازار نیز عمدتا شاهد جوی متعادل و نسبتا مثبت بودیم. شاخص کل امروز نیز سبزپوش بوده و با رشدی اندک در آستانه صعود به کانال 95 هزار واحدی قرار گرفت. با افزایش عرضه ها در نمادهای خودرویی بارها شاهد تشکیل صف های خرید و عرضه این صف ها در بیشتر نمادهای گروه بودیم و در نهایت به جز در نماد خکاوه که همچنان صف خرید بسیار سنگین داشت در سایر نمادهای گروه شاهد عرضه صف های خرید و متعادل شدن معاملات بودیم. در این گروه خساپا و خزامیا پرحجم معامله شدند و خرینگ و خشرق روز را با صف خرید به پایان بردند. ساختمانی ها و سیمانی ها که در روزهای قبل پرتقاضا و سبزپوش بودند امروز با عرضه های نسبتا سنگین مواجه شده و بیشتر نمادهای ساختمانی در درصدهای منفی معامله شدند و سیمانی ها جوی متعادل متعادل داشتند.

ادامه رشد قیمتی حفارس، رشد 16 درصدی قیمت ولغدر بعد از بازگشایی، حجم بالای معاملات وساپا، افت 19 درصدی سصفها بعد از بازگشایی، تقاضای بالا در نمادهای قندی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای گروه، جو متعادل و آرام گروه فلزی و معدنی و صف خرید نمادهای زغال سنگی کپرور و کشرق از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.  
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار كليك كنيد

دانلود فایل 786 کیلو بایت