در حال بارگذاری

تحلیلی بنیادی شرکت فولادخوزستان ( فخوز )

دوشنبه 11 تیر 1397 تحلیل 1001 بازدید

شرکت فولاد اهواز در تاریخ 1366/11/13 تحت شماره 68889 در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده و سپس در تاریخ 1370/09/25  تحت شماره 3199 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اهواز هم به ثبت رسیده است. و در تاریخ 1371/04/06 نام شرکت به صنایع فولاد اهواز (سهامی خاص) و سپس در تاریخ 1374/09/02 به شرکت فولاد خوزستان (سهامی خاص) تغییر یافت. مضافاً به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخه 23/05/1385 نوع شرکت به سهامی عام تبدیل شده و در تاریخ 1386/05/16 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. در حال حاضر شرکت جز واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه توسعه اقتصادی پایندگان می باشدنکاتی در مورد قیمت جهانی فولاد

تعرفه 25 درصدی که دولت آمریکا برای واردات فولاد گذاشته است می‌تواند روند قیمتی این محصول را تغییر دهد. آمریکا 7/21 میلیون تن خالص واردات دارد که کانادا با 2/5 میلیون تن و مکزیک با 7/2 میلیون تن بزرگترین صادرکننده‌ فولاد به این کشور  هستند. این دو کشور واردکننده فولاد از آمریکا نیز می‌باشند و دولت آمریکا به‌طور موقت این کشورها را از لیست تعرفه‌ها برداشته است. اتحادیه اروپا، استرالیا و کره جنوبی نیز در حال مذاکراتی برای حذف تعرفه‌ها برای صادرات به آمریکا می‌باشند که اگر این مذاکرات به نتیجه برسد بیشتر ضرر از این تعرفه‌ها به کشور برزیل و ترکیه و روسیه و چین وارد می‌شود. با توجه به این مسئله چین که بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا نیز می‌باشد ممکن است اقداماتی در برابر این تعرفه‌ها انجام دهد که آینده قیمتی این محصول را ابهام مواجه کند. همچنین برداشت محدودیت‌های زیست‌محیطی چین نیز تأثیر در تغییر قیمت فولاد خواهد داشت.رشد اقتصادی و کاهش تولید فولاد ترکیه به دلیل کاهش قراضه که از آمریکا وارد می‌شد نیز می‌تواند تأثیر مثبت بر قیمت شمش داشته باشد.
 در مورد نرخ فولاد در داخل کشور می توان گفت که افزایش نرخ دلار می‌تواند کاهش نرخ فولاد را به‌خوبی جبران کرده و سودآوری شرکت های فولادی را پایدار کند. قابل ذکر است با توجه به سهم 35 درصدی فروش داخلی فولاد خوزستان، پیشنهاد جدید وزارت صنعت و معدن در خصوص فروش محصولات فولادی در بورس کالا با نرخ مبادله ایی می تواند سود آوری این شرکت را با کاهش مواجه نماید و این مورد باید در تحلیل  مدنظر قرار بگیرد.

براي مشاهده متن كامل گزارش بر روی لینک زیر كليك نمائید


 

دانلود فایل 692 کیلو بایت