در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 06 شهریورماه 1397

سه شنبه 6 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 195 بازدید
امروز سه شنبه 06 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با (3543.3) واحد معادل (2.53) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 136.765 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 943 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 630 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد شبندر با (377.7) واحد و نماد فولاد با (352.1) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (27.9) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.550 واحد رسید که زاگرس با (5.8) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. تغییر مجدد نرخ فرآورده های پالایشی و برگشت قیمت ها به نرخ های قبل تنها پس از دو روز، از لحاظ روانی تاثیر بسیار بدی بر فعالان بازار گذاشته و جو بی اعتمادی و عدم اطمینان موجود در بازار را به شدت تشدید کرد و این مسئله موجب شروع منفی بازار و افزایش عرضه ها در بسیاری از صنایع دلاری شد. در ادامه با قانع نشدن نمایندگان از سوالات رئیس جمهور و احتمال شروع پروسه استیضاح او و همچنین افت ده درصدی قیمت پالایشی ها فشار فروش بسیار زیادی را بر کلیت بازار تحمیل کرد و اگر چه در دقایق پایانی بازار شاهد افزایش تقاضا و جمع شدن صف های فروش بودیم اما در نهایت شاخص کل با بیش از 2.5 درصد افت مجددا به کانال 136 هزار واحدی برگشت. در گروه فلزات اساسی فملی و فخوز تا آستانه منفی معامله شدند و فولاد و ذوب در درصدهای منفی بالا معامله شدند اما نمادهایی رویی و نمادهایی چون فنوال و توکا پرتقاضا بوده و به صف خرید رسیدند و فولاژ بعد از بازگشایی رشدی 10 درصدی را تجربه کردن و مجددا به صف خرید سنگین رسید. خوشحالی سهامداران پالایشی تنها دو روز دوام داشت و با نامه دیروز در مورد برگشت نرخ فرآورده های فرعی این شرکت ها به قیمت های قبل، امروز شاهد متوقف شدن تمام نمادهای پالایشی و بازگشایی آن ها با 10 درصد افت قیمت و تشکیل صف فروش در تمامی نمادهای پیشروی گروه بودیم. خودرویی ها که در یک ساعت ابتدایی بازار مجددا با منفی شدن صنایع دلاری رو به بالا شده بودند با مسائل پیش آمده در مجلس تحت تاثیر جو منفی قرار گرفته و عمدتا با نوسان های منفی روبرو شدند و خساپا با توجه به رشد 20 درصدی متوقف شد.

حجم بسیار سنگین معاملات رمپنا و صف خرید شدن مجدد آن، تداوم صف فروش سنگین های وب، تقاضای بالا در نمادهای حمل و نقلی و صف خرید شدن بسیاری از نمادهای گروه و رشد 38 درصدی قیمت حتاید بعد از بازگشایی، حجم بالای معاملات وخاور و صف خرید شدن آن، رشد قیمتی قابل توجه قیمت سکه های یک روزه و صف خرید شدن آن ها، تقاضای بالا در نمادهای سیمانی و دارویی و صف خرید شدن بسیاری از نمادهای این دو گروه، صف فروش سنگین فاراک و معامله فاذر در درصدهای منفی و نوسان های بسیار بالا در نماد حفاری و بازگشت قیمت سهم از آستانه منفی به درصدهای مثبت بالا از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.  

براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 742 کیلو بایت