در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 07 شهریورماه 1397

چهارشنبه 7 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 192 بازدید
امروز چهارشنبه 07 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با 706.4 واحد معادل 0.52 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 137.472 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1222 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 926 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فارس با 311.9 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فولاد با (82.5) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 6.1 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.550 واحد رسید که هرمز با (2.1) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. بازار همچنان از حاشیه های پیش آمده درمورد مسائل سه روز گذشته رهایی نیافته و همچنان ابهامات بسیار در مورد نرخ های فروش محصولات در بورس کالا و بورس انرژی موجب احتیاط سرمایه گذاران در معاملات شده است و همین امر موجب شده که نقدینگی موجود در بازار هر چه بیشتر به سمت صنایع و نمادهای کوچک و یا نمادهای دارای اخبار خاص برود. در گروه فلزات اساسی شاهد جوی نسبتا متعادل بودیم و فولاد و فملی در درصدهای منفی معامله شدند و نمادهایی چون فولاژ، فنوال و فباهنر امروز نیز پرتقاضا بوده و به صف خرید رسیدند. پتروشیمی ها تحت تاثیر گزارش های ماهانه مطلوب از نمادهایی چون پارس، کرماشا و شاراک جوی عمدتا مثبت داشتند و نمادهایی چون شاراک، کرماشا و شیران به صف خرید رسیدند و شپترو از آستانه منفی تا آستانه مثبت معامله شده و به صف خرید رسید. بانکی ها که در هفته های اخیر گمانه زنی های بسیاری در مورد افزایش سرمایه آن ها در بازار پیچیده است امروز بعد از بازگشایی مورد توجه بازار قرار گرفتند و در نماد وبملت که این روزها بحث در مورد تسعیر دارایی های ارزی داغ است بیش از یک میلیارد سهم معامله شده و قیمت سهم رشدی 17 درصدی را تجربه کرد. در این گروه قیمت وتجارت 11 درصد رشد کرد و وخاور و دی به صف خرید رسیدند.

جمع شدن صف فروش های وب و معامله بیش از 120 میلیون سهم از این نماد، نوسان منفی قیمتی رمپنا و معامله سهم تا درصدهای منفی، ادامه تقاضای بالا در نمادهای حمل و نقلی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای گروه، افزایش عرضه ها در نمادهای خودرویی پس از انتشار خبر تصویب تحقیق و تفحص از خودروسازان، تقاضای بسیار قابل توجه در گروه های کانی های غیرفلزی، سیمانی، دارویی، محصولات غذایی و کاشی و سرامیکی، ادامه روند صعودی قیمت خصدرا و صف خرید شدن مجدد آن،  حجم معاملات و صف خرید بسیار سنگین غبشهر، حجم بالای معاملات فاراک و معامله سهم از نزدیکی آستانه منفی تا نزدیکی آستانه مثبت، صف خرید شدن نمادهای زغال سنگی و صف فروش حفاری از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.