در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 27 مردادماه 1397

شنبه 27 مرداد 1397 گزارش روزانه بازار 261 بازدید
امروز شنبه 27 مرداد 1397 ؛ شاخص کل با 1058.9 واحد معادل 0.81 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 131.535 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 631 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 346 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فخاس با 341.1 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فملی با (81.6) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 5.1 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.505 واحد رسید که ذوب با (2.6) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. عرضه محصولات فولادی و پتروشیمی در بورس کالا در هفته گذشته با نرخ دلار 4200 تومانی و گمانه زنی های بسیار در مورد نرخ های بورس کالا موجب شد امروز دلاری ها با فشار فروش نسبتا بالا روز را آغاز کنند و شاهد افزایش تقاضا در صنایع غیردلاری به ویژه ساختمانی ها و سیمانی ها باشیم؛ اما در یک ساعت پایانی بازار و با انتشار خبر لغو عرضه محصولات پتروشیمی، فلزی و پالایشی در بورس کالا تا زمان تعیین تکلیف نرخ فروش آن ها شاهد افزایش تقاضا در صنایع دلاری و نوسان قیمتی مثبت در بیشتر نمادهای این گروه ها باشیم. در گروه شیمیایی افزایش قیمت اوره در بازارهای جهانی تقاضای بالایی را برای نمادهای اوره ساز به دنبال داشت و کرماشا و شیراز به صف خرید رسیدند. در همین گروه شغدیر پرحجم معامله شده و به صف خرید رسید و پارس نوسانی مثبت را تجربه کرده و از درصدهای منفی تا درصدهای مثبت بالا معامله شد. در گروه فلزات اساسی در یک ساعت پایانی بازار با افزایش تقاضا بیشتر نمادهای گروه نوسان مثبت قیمتی را تجربه کردند و فولاد و فملی به درصدهای مثبت رسیدند. در این گروه فسرب و فایرا به صف خرید رسیدند و فخاس و فسپا بعد از بازگشایی به ترتیب 18 و 10 درصد رشد داشتند.

تقاضای بسیار بالا در نمادهای ساختمانی و سیمانی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای این دو گروه، حجم بالای معاملات مبین و بفجر و صف خرید شدن این دو نماد بعد از اصلاحی کوچک، تقاضای بالا در نمادهای غذایی، قندی و لاستیکی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای این گروه ها، جو منفی گروه پالایشی و معامله بیشتر نمادهای گروه در درصدهای منفی، رشد 5 درصدی قیمت چکاپا بعد از بازگشایی و ادامه صف خرید سنگین حفاری و صف خرید مجدد نمادهای زغال سنگی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 720 کیلو بایت