در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 28 مردادماه 1397

یکشنبه 28 مرداد 1397 گزارش روزانه بازار 161 بازدید
امروز یکشنبه 28 مرداد 1397 ؛ شاخص کل با 2818.9 واحد معادل 2.14 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 134.354 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 936 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 582 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 284.6 واحد و نماد فارس با 248.4 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 31.5 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.537 واحد رسید که زاگرس با 8.4 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. با تصمیم سازمان بورس برای توقف کامل عرضه محصولات پتروشیمی، فولادی و فلزی در بورس کالا تا زمان تعیین تکلیف قطعی نرخ دلار مورد محاسبه در قیمت گذاری این محصولات بازار مجددا به نمادهای دلاری روی آورده و از همان شروع بازار شاهد تقاضای بالا در این نمادها و رشد قابل توجه شاخص کل بودیم. در نیمه دوم بازار علیرغم عرضه سنگین حقوقی ها در نمادهای پیشروی بازار، خریداران در بیشتر نمادها عقب نشینی نکرده و همچنان شاهد معاملات مثبت در بیشتر نمادهای دلاری بودیم. در گروه فلزات اساسی فولاد، فخوز و فملی که در ابتدای روز تا نزدیکی آستانه مثبت معامله شده بودند در ادامه معاملات متعادل تری را تجربه کردند و ذوب، هرمز و کاوه روز را با صف خرید به پایان رساندند. در این گروه فولای بعد از رشد 10 درصدی قیمت بعد از بازگشایی مجددا به صف خرید رسید. در گروه پالایشی نمادهای پیشروی گروه عمدتا متعادل و کم حجم معامله شدند و شپاس و شسپا در ادامه روند صعودی خود با رشد قیمتی قابل توجه به تابلوی معاملات بازگشتند.

حجم بالای معاملات رمپنا و رنج مثبت تا آستانه مثبت و تشکیل صف خرید سنگین در این نماد در دقایق پایانی بازار، افزایش عرضه ها در نمادهای ساختمانی و متعادل شدن معاملات گروه، جو مثبت گروه سیمانی و صف خرید شدن نمادهایی چون ساروم و سخزر، ادامه صف خرید پتروشیمی های اوره ساز، حجم بالای معاملات مبین و صف خرید شدن مجدد آن، فشار فروش نسبتا بالا در نمادهای قندی، ادامه صف خرید سنگین فاذر بعد از رشد 10 درصدی ناشی از بازگشایی، تقاضای بالا در هلدینگ های چند رشته ای و عرضه بسیار سنگین حقوقی های این نمادها در دقایق پایانی بازار، جو مثبت نمادهای لاستیکی و ادامه صف خرید نمادهای زغالسنگی و نماد حفاری از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 737 کیلو بایت