در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 30 مردادماه 1397

سه شنبه 30 مرداد 1397 گزارش روزانه بازار 218 بازدید
امروز سه شنبه 30 مرداد 1397 ؛ شاخص کل با (162.3) واحد معادل (0.12) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 136.910 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 845 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 485 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (196.3) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد فملی با 161.8 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (2.5) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.553 واحد رسید که زاگرس با (4.1) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. با تاکید دولت و وزارت صمت به عرضه محصولات فولادی و پتروشیمی با نرخ دلار 4200 تومانی و عقب نشینی شورای عالی بورس در مورد عدم عرضه محصولات در وضعیت فعلی؛ امروز شاهد عرضه محصولات فولادی در بورس کالا با همان نرخ های قبلی بودیم و این مسئله فشار فروش نسبتا بالایی را به نمادهای دلاری تحمیل کرد و با افزایش عرضه ها در این نمادها شاهد افزایش تقاضا برای نمادهای غیردلاری به ویژه خودرویی ها، حمل و نقلی ها و ماشین آلاتی ها بودیم. در گروه فلزات اساسی فولادی ها در درصدهای منفی معامله شدند و کاوه و هرمز تا نزدیکی آستانه منفی معامله شدند اما فلزات رنگی ها عمدتا متعادل و مثبت معامله شدند. در این گروه فولاژ صف خرید سنگینی داشت و ذوب بعد از اعلام لغو شدن عرضه هایش در بورس کالا با افزایش تقاضا مواجه شد. در گروه پالایشی شاهد تقاضای بالایی بودیم و شبریز و شراز به صف خرید رسیدند و شپنا تا آستانه مثبت معامله شد اما شبندر تحت فشار عرضه های نسبتا سنگین متعادل معامله شد. خودرویی ها همچون هفته های اخیر از منفی شدن صنایع دلاری بهترین بهره را بردند و شاهد تقاضای بالا و تشکیل صف های خرید در بسیاری از نمادهای این گروه بودیم.

ادامه صف خرید سنگین رمپنا، حفاری و فاذر، رشد 17، 10 و 9 درصدی قیمت نمادهای ریشمک، شغدیر و ونیکی بعد از بازگشایی، ادامه صف فروش بسیار سنگین های وب و افت 2 درصدی قیمت سهم، تقاضای بالا در نمادهای حمل و نقلی و صف خرید شدن حریل، حجم بالای معاملات مبین و معامله سهم از درصدهای منفی تا آستانه مثبت و حجم بالای تقاضا در نمادهای ماشین آلاتی و رشد 8 درصدی قیمت تپکو از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.  
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 728 کیلو بایت