در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 01 مهرماه1397

یکشنبه 1 مهر 1397 گزارش روزانه بازار 190 بازدید
امروز یکشنبه 01 مهر 1397 ؛ شاخص کل با 4533.9 واحد معادل 2.82 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 165.072 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 2107 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1372 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فارس با 308.1 واحد و نماد کگل با 251.9 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 23.3 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.902 واحد رسید که مارون با (8.9) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. ورود سنگین نقدینگی سرگردان جامعه به بازار سرمایه مجالی برای اصلاح قیمت ها نمی دهد و امروز با رشد ارزش معاملات روزانه به بیش از دو هزار میلیارد تومان شاهد تقاضای بالا در بسیاری از صنایع بازار و تشکیل صف های خرید بودیم و شاخص کل با نزدیک به 3 درصد رشد به ارتفاع 165 هزار واحدی صعود کرد. نکته قابل توجه امروز افزایش تقاضا در صنایع دلاری و افزایش عرضه ها در صنایع غیردلاری به ویژه خودرویی ها و نمادهای بازار پایه بودیم که دلیل این امر فرارسیدن موعد ارائه گزارش های شهریور ماه و گزارش های شش ماهه صنایع می باشد. در گروه فلزات اساسی همانطور که انتظار می رفت با ارائه مجدد اعتبارات کارگزاری ها به مشتریان و نزدیک شده به زمان ارائه گزارش های ماهانه و شش به تدریج شاهد افزایش تقاضا هستیم و امروز فولادی ها مثبت و متعادل معامله شدند و ذوب و نمادهای رویی به صف خرید رسیدند. در گروه شیمیایی تاپیکو که این روزها از رشد بازار جا مانده است سنگین معامله شده و به صف خرید سنگینی رسید و شغدیر همچنان صف خرید پرحجم خود را حفظ کرد. خودرویی ها از معدود گروه های منفی بازار بودند و با گرایش نقدینگی به سمت صنایع دلاری شاهد افزایش عرضه ها در این گروه بوده و خساپا علیرغم حجم بالای معاملات به صف فروش سنگین رسید و خودرو تا آستانه منفی معامله شد.

افزایش عرضه ها در نمادهای ساختمانی و بیمه ای، صف 180 میلیونی اخابر، حجم بالای معاملات حکشتی و صف خرید آن، تقاضای سنگین برای نمادهای بانکی و معامله بیشتر نمادهای گروه در آستانه مثبت، حجم بالای معاملات سمگا و رشد 13 درصد قیمت آن، رشد 65 درصدی قیمت ددام بعد از بازگشایی، تقاضای بالا در نمادهای قندی و غذایی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای این دو گروه، تدوام تقاضای بالا در نمادهای پالایشی و صف خرید سنگین شپنا و تقاضای سنگین در نمادهای معدنی و صف خرید شدن بیشتر نمادهای گروه از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.