در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 02 مهرماه1397

دوشنبه 2 مهر 1397 گزارش روزانه بازار 213 بازدید
امروز دوشنبه 02 مهر 1397 ؛ شاخص کل با 3552.4 واحد معادل 2.15 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 168.624 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1913 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1166 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 412.8 واحد و نماد ومعادن با 277.3 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 47.6 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.949 واحد رسید که میدکو با 17.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. تداوم ورود سنگین نقدینگی به بازار سرمایه کماکان مجالی برای اصلاح قیمت ها باقی نمی گذارد و امروز نیز شاهد تقاضای سنگین در کلیت بازار بودیم و همانطور که در دو روز اخیر اشاره شد گرایش نقدینگی به سمت صنایع دلاری امروز پررنگ تر شد. با شروع انتشار گزارش های تولید و فروش شهریور ماه و انتشار گزارش های شش ماهه در روزهای آینده انتظار بر آن است که توجه بازار بیش از پیش به گزارش های کدال و به ویژه گزارش صنایع دلاری جلب شده و شاهد افزایش تقاضا در این گروه ها باشیم. همچنین بازار سرمایه همچون بازار ارز و طلا نیم نگاهی به اخبار سیاسی و حواشی سفر رئیس جمهور به آمریکا و همچنین تصمیم گیری قریب الوقوع مجلس در مورد FATF خواهد داشت. در گروه فلزات اساسی با تداوم رشد قیمت ها در بورس کالا و نزدیکی به انتشار گزارش های ماهانه و شش ماهه شاهد افزایش تقاضا در نمادهای این گروه هستیم و امروز بیشتر نمادهای گروه از جمله فولاد، فملی، هرمز و ذوب به صف خرید رسیدند و میدکو بعد از مجمع افزایش سرمایه با رشد 12 درصدی قیمت به تابلوی معاملات بازگشت. در گروه شیمیایی امروز شاهد افزایش عرضه ها در گروه و منفی شدن قیمت نمادهایی چون شیراز، پترول و شاراک بودیم اما تاپیکو و شغدیر همچنان پرتقاضا معامله شده و علیرغم عرضه های سنگین با صف خرید قابل توجه روز را به پایان رساندند.

حجم بالای معاملات های وب و صف خرید شدن آن، تداوم صف خرید سنگین اخابر، فشار فروش بالا در اوراق مسکن، حجم بالای معاملات حکشتی و فروش 99 درصدی سهامدار حقوقی سهم و صف خرید بسیار سنگین آن، حجم بالای معاملات وگستر، پردیس و وخارزم در گروه سرمایه گذاری ها، رشد 29 و 10 درصدی نمادهای سیمانی سهرمز و سدور، تداوم صف های خرید در نمادهای غذایی و قندی و بازگشایی 10 درصد نمادهای قثابت، قمرو و قصفها، رشد 20 درصدی قیمت تپکو بعد از بازگشایی و تداوم صف خرید سنگین آن، توقف شپنا بعد از رشد 50 درصدی قیمت و رشد 10 درصدی ومعادن بعد از بازگشایی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.