در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 12 شهریورماه 1397

دوشنبه 12 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 217 بازدید
امروز دوشنبه 12 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با 1581.6 واحد معادل 1.18 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 135.257 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1.135 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 476 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 251.6 واحد و نماد فملی با 204.4 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 20.2 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.527 واحد رسید که زاگرس با 5.2 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. با اعلام خبر حذف سقف ده درصدی فرآورده های نفتی در بورس کالا و تعیین قیمت بر اساس رقابت؛  اصلاح سه روز اخیر صنایع دلاری و به تبع آن شاخص کل به پایان رسیده و امروز پالایشی ها با صف خرید روز را آغاز کردند و هر چه به دقایق پایانی بازار نزدیک شدیم بر شدت تقاضا در دیگر صنایع دلاری نیز افزوده شد و در نهایت شاخص کل با رشدی قابل توجه مجددا به ارتفاع 135 هزار واحدی بازگشت. پالایشی ها با صف خرید روز را آغاز کردند و با انجام معاملات وکیوم باتوم پالایشگاه تهران و پالایشگاه بندرعباس در بورس کالا با قیمت های جدید و بسیار بالاتر از نرخ های قبلی؛ شاهد افزایش تقاضا در نمادهای گروه و سنگین تر شدن صف های خرید بودیم. فلزاتی ها نیز تحت تاثیر خبر بالا و احتمال اتخاذ چنین تصمیمی برای معاملات فولاد در بورس کالا روز را مثبت آغاز کردند و هر چه به دقایق پایانی بازار نزدیک شدیم با انجام معاملات مفتول مس شرکت ملی مس و رشد 53 درصدی قیمت معامله نسبت به قیمت پایه اعلامی؛ بر شدت تقاضا افزوده شد به نحوی که در یک ساعت پایانی شاهد تشکیل صف خرید در بیشتر نمادهای گروه از جمله فولاد، فملی و ذوب بودیم. خودرویی ها تحت تاثیر جلسه امروز شورای رقابت برای بررسی وضعیت خودرو و احتمال بالای افزایش رسمی نرخ ها تقاضای قابل توجهی داشتند و بیشتر نمادهای گروه در سقف قیمتی معامله شدند و سایپا که بیشترین ارزش معاملات گروه را داشت علیرغم عرضه های سنگین روز را با صف خرید به پایان رساند.

تداوم صف خرید نمادهای بیمه ای اتکای و اتکام، رشد 10 درصدی قیمت حفارس بعد از بازگشایی و صف خرید شدن مجدد آن، فشار فروش بالا در نمادهای بانکی و متعادل شدن معاملات وبملت، ادامه رشد بالای قیمت سکه های یک روزه و واحد صندوق های مبتنی بر طلا، فشار فروش نسبتا بالا در نمادهای دارویی، سیمانی و قندی، ادامه فشار فروش بالا در نمادهای فاراک و فاذر و تقاضای بالا در نمادهای معدنی و صف خرید کگل از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود. 
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 735 کیلو بایت