در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 19 شهریورماه 1397

دوشنبه 19 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 186 بازدید
امروز دوشنبه 19 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با 4764.3 واحد معادل 3.35 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 146.998 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1628 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1025 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 451.3 واحد و نماد کگل با 246.8 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 43.6 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.686 واحد رسید که مارون با 6.7 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. تشدید ورود نقدینگی جدید به بازار و رشد فوق العاده ارزش معاملات که عمدتا ناشی از گمانه زنی های مربوط به آزاد سازی نرخ محصولات فولادی و پتروشیمی در بورس کالا بود؛ روزی تاریخی را برای بازار سرمایه رقم زد و شاخص کل با بیش از 3.3 درصد رشد به ارتفاع 147 هزار واحدی صعود کرد. در گروه فلزات اساسی گمانه زنی های مربوط به آزادسازی نرخ ها در بورس کالا تقاضای بسیار بالایی را برای نمادهای گروه به ارمغان آورد و بیشتر نمادهای گروه در درصدهای مثبت بالا معامله شدند و فولاد علیرغم عرضه سنگین حقوقی سهم با صف خرید روز را به پایان برد و فباهنر در ادامه روند صعودی خود با 10 درصد رشد به تابلوی معاملات بازگشت. در گروه پالایشی شبندر عمدتا در آستانه مثبت معامله شد و ونفت صف خرید سنگین خود را حفظ کرد و سایر نمادهای متوقف گروه با رشد بالای قیمتی به تابلوی معاملات بازگشتند و شاوان با 10 درصد رشد قیمتی به صف خرید رسید. خودرویی ها با گرایش مجدد بازار به سهام دلاری معاملات نسبتا متعادلی را تجربه کردند و خودرو، خساپا و خپارس تا درصدهای منفی معامله شدند اما خکاوه و خاور که این روزها در بازار پایه معامله می شوند پرحجم معامله شده و بیش از 12 درصد رشد قیمتی را تجربه کردند.

افزایش عرضه ها در گروه ساختمانی، رشد مجدد قیمت صندوق های مبتنی بر طلا، حجم بالای معاملات وسنا در بازار پایه و رشد 55 درصدی قیمت آن، حجم بالای معاملات وتجارت و صف خرید بسیار سنگین وبملت، حجم سنگین معاملات تاپیکو، وصندوق و وخارزم و صف خرید سنگین این دو، ادامه صف خرید بیشتر نمادهای سیمانی و رشد 18 و 10 درصدی قیمت سخزر و سبجنو بعد از بازگشایی، تداوم صف نشینی سهامداران قندی، صف خرید شدن نمادهای معدنی و رشد 15 و 10 درصدی تایرا و لبوتان از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.  
 
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 750 کیلو بایت