در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 20 شهریورماه 1397

سه شنبه 20 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 230 بازدید
امروز سه شنبه 20 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با 1578.9 واحد معادل 1.07 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 148.577 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1579 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1063 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فولاد با 422.5 واحد و نماد کگل با 265.1 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 9.7 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.696 واحد رسید که ذوب با 5.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. امروز شروع بازار همراه با افزایش عرضه ها در صنایع دلاری به ویژه پالایشی ها و پتروشیمی ها بود اما با توجه به تقاضای قوی در بازار و  انتشار خبر آزادسازی و حذف سقف قیمتی برای محصولات فولادی در بورس کالا شاهد بهبود معاملات در کلیت بازار و رشد مجدد شاخص کل و صعود آن به ارتفاع 148 هزار واحدی بودیم امروز برای دومین روز متوالی ارزش معاملات بورس اوراق بهادار به بیش از هزار میلیارد تومان رسید و ورود نقدینگی جدید از سوی سهامداران حقیقی به بازار مشهود بود. در گروه فلزات اساسی در شروع بازار شاهد افزایش عرضه ها و منفی شدن معاملات به ویژه در نمادهای فولادی بودیم اما فولاد از همان ابتدای صبح با انتشار شایعاتی در مورد قصد شرکت برای افزایش سرمایه پرتقاضا بود. در میانه های بازار با انتشار خبر برداشته شدن سقف قیمت برای محصولات فولادی در بورس کالا شاهد افزایش شدید تقاضا در گروه و تشکیل صف های خرید در نمادهای فولادی بودیم. در این گروه ذوب پرحجم معامله شده و امروز نیز به صف خرید رسید و فنوال بعد از بازگشایی بیش از 6 درصد رشد قیمتی را تجربه کرد. پالایشی ها با توجه به رشد بالای روزهای اخیر خود در فاز اصلاحی قرار گرفته و عمدتا تا آستانه مثبت نیز معامله شدند و معدنی ها با صف خرید روز را به پایان بردند.

تقاضای بالا در نماد رمپنا و صف خرید شدن مجدد سهم بعد از اصلاحی کوچک، تقاضای بالا و جو مثبت گروه های ساختمانی، بیمه، سیمانی ها و کاشی و سرامیکی، حجم بالای معاملات وتجارت و صف خرید سیصد میلیونی وبملت، حجم معاملات 320 میلیونی وخارزم و صف خرید سنگین سهم، رشد 10 درصدی کهمدا و کسرام بعد از بازگشایی و ادامه صف خرید آن ها، رشد 60 ، 42 و 30 درصدی قیمت سیلام، دکیمی و کحافظ بعد از بازگشایی، حجم بالای معاملات تاپیکو و تداوم صف خرید سنگین شغدیر، عرضه اولیه نماد نطرین در قیمت 4914 ریال و رشد 24 درصدی حفاری بعد از بازگشایی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بودند.    
 
 
براي مشاهده متن كامل گزارش روزانه بازار بر روی لینک زیر كليك نمائید

دانلود فایل 742 کیلو بایت