در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 24 شهریورماه 1397

شنبه 24 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 287 بازدید
امروز شنبه 24 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با 3058.2 واحد معادل 1.97 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 158.119 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 2745 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1789 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فارس با 492.5 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فملی با 224.8 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 34.3 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.805 واحد رسید که مارون با 20.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. زمزمه های آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا و برداشته شدن سقف قیمتی برای عرضه این محصولات موجی از تقاضا برای نمادهای این گروه را به دنبال داشت و علیرغم خبر ممنوعیت صادرات برخی از محصولات صنعتی به افغانستان، اختلال گسترده در هسته معاملاتی بازار و  افزایش عرضه ها در بیشتر گروه های بازار به ویژه فلزی ها، شاخص کل به مدد پترویی ها رشد فوق العاده خود را ادامه داد و امروز به ارتفاع 158 هزار واحدی صعود کرد. ارزش معاملات امروز بازار همچنان در سطح فوق العاده ای بود و به احتساب دو معامله بلوکی در نمادهای فارس و جم به بیش از 2700 میلیارد تومان رسید. در گروه پتروشیمی ها عمده نمادهای گروه روز را با صف خرید آغاز کردند اما در ادامه با افزایش فشار فروش شاهد عرضه صف های خرید بودیم اما شیراز با ده درصد رشد همچنان صف خرید ماند و شغدیر با توجه به رشد 20 درصدی متوقف شد. فلزی ها فشار فروش بسیار بالایی داشتند و حتی معاملات محصولات فولادی بدون سقف قیمتی و رشد قابل توجه قیمت ها نیز به مدد نمادهای این گروه نیامد و فملی و کاوه به صف فروش رسیدند و هرمز بعد از بازگشایی تا ده درصد منفی نیز معامله شد. خودرویی ها در ادامه روند رو به رشد خود امروز نیز تقاضای بالایی داشتند و خساپا و خودرو به صف خرید رسیدند و نماد بازار پایه ای خکرمان بیشترین ارزش معاملات گروه را به خود اختصاص داد!.

صف خرید های وب برای اولین بار از زمان بازگشایی، فشار فروش بالا در اوراق حق تقدم مسکن، حجم معاملات 780، 450، 384 و 181 میلیون سهمی در نمادهای وتجارت، وخارزم، وبملت و ولساپا و رشد ده درصدی وتجارت، رشد 10 درصدی قیمت نمادهای حتوکا، کپشیر و بکاب و تداوم صف خرید آن ها، رشد 93 درصدی قیمت بسویچ بعد از بازگشایی، فشار فروش بالا در نمادهای پالایشی و معدنی و رشد 15 درصدی قیمت کپرور بعد از بازگشایی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.