در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 25 شهریورماه 1397

یکشنبه 25 شهریور 1397 گزارش روزانه بازار 164 بازدید
امروز یکشنبه 25 شهریور 1397 ؛ شاخص کل با (2408.9) واحد معادل (1.52) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 155.710 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1880 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1202 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (379.5) واحد و نماد فارس با (293.6) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (10.8) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.794 واحد رسید که مارون با 15.1 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. دو روز پایانی تسویه اعتباری ها و در سود بودن بسیاری از سهامداران فشار فروش بسیار سنگینی را به بازار تحمیل کرد و شاهد تشکیل صف های فروش در بسیاری از نمادهای بازار و افت سنگین شاخص کل در یک ساعت آغازین بازار بودیم. اما در ادامه ارزش بالای معاملات و قدرت گرفتن خریداران به کمک بسیاری از نمادها آمده و به ویژه در نمادهای خودرویی و بانکی شاهد نوسان های بالا بودیم. در گروه فلزات اساسی شروع بازار همراه با تشکیل صف های فروش در بسیاری از نمادهای گروه از جمله فولاد و فملی بودیم اما در ادامه با افزایش تقاضا در گروه شاهد جمع شدن صف های فروش و متعادل شدن نسبی معاملات بودیم. در نهایت فلوله و فایرا روز را با صف فروش به پایان بردند و فباهنر از معدود نمادهای مثبت گروه بعد از بازگشایی تا ده درصد مثبت نیز معامله شد. در گروه خودرویی قطعه سازان عمدتا در درصدهای منفی معامله شدند اما خودروسازان بعد از سپری کردن معاملات منفی ابتدای روز مورد توجه بازار قرار گرفته و نمادهای پیشروی گروه از جمله خودرو، خزامیا و خپارس به صف خرید رسیدند. بانکی ها نیز شرایطی مشابه خودرویی ها داشتند و وبملت با ارزش معاملات 450 میلیونی از صف فروش به صف خرید رسید و وتجارت با حجم معاملات 808 میلیونی به صف خرید 240 میلیونی رسید.

حجم بالای معاملات وخارزم و وساپا و صف خرید شدن آن ها، حجم سنگین معاملات سدور و رشد ده درصدی قیمت سبهان بعد از بازگشایی، تقاضای بالا در نمادهای شیراز و شکربن و رشد ده درصدی قیمت شکربن، حجم بالای معاملات تپکو و رشد ده درصدی قیمت آن و صف خرید نمادهای زغالسنگی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.