در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 06 آبان ماه1397

سه شنبه 6 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 302 بازدید
امروز سه شنبه 06 آذر 1397 ؛ شاخص کل با 736.2 واحد معادل 0.44 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 167،199 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 892 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 490 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد جم با (144.5) واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فارس با 122.7 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 15.6واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.816 واحد رسید که زاگرس با 4.3 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. بعد از افت شدید شاخص کل در روزهای قبل گزارش های ماهانه بعضا خوب در نمادهای فلزی و پتروشیمی و توقف سقوط قیمت نفت و افزایش امیدواری ها به افزایش قیمت در روزهای آتی موجب شد که امروز معاملات متعادل تری را در بازار شاهد باشیم و از فشار فروش سنگین روزهای قبل کاسته شده و بسیاری از صنایع شروعی مثبت در آغاز معاملات داشته باشند. با این وجود ارزش پایین معاملات و نبود محرک های مثبت قوی موجب شد رفته رفته خریداران عقب نشینی کرده و بر میزان عرضه ها افزوده شود. پتروشیمی ها تحت تاثیر گزارش ماهانه خوب زاگرس و چند شرکت دیگر گروه روزی مثبت را پشت سر گذاشتند و بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. در این گروه پارس و زاگرس در درصدهای مثبت معامله شدند و شبصیر، شاراک و شپترو به صف خرید رسیدند. پالایشی ها و فلزی ها معاملاتی کم حجم و متعادل را پشت سر گذاشتند و خودرویی ها و بانکی ها فشار فروش نسبتا بالایی را پشت سر گذاشتند و بیشتر نمادهای این دو گروه در درصدهای منفی معامله شدند. در گروه بانکی بانک دی بعد از شفاف سازی در مورد افزایش سرمایه و دریافت مطالبات بازگشایی مثبتی را تجربه کرد.

تقاضای بالا در نمادهای رایانه ای و صف خرید شدن تاپکیش و معامله آپ تا نزدیکی آستانه مثبت، معاملات پرحجم سهگمت و معامله سهم از نزدیکی آستانه منفی تا آستانه مثبت، جو مثبت قندی ها و صف خرید قشیر، حجم بالای معاملات تپکو و معامله سهم تا آستانه مثبت و تقاضای بالا در نمادهای کاغذی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.