در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 07 آذرماه 97

چهارشنبه 7 آذر 1397 گزارش روزانه بازار 285 بازدید
امروز چهارشنبه 07 آذر 1397 ؛ شاخص کل با (3427.5) واحد معادل (2.05) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 163،772 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 794 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 457 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (386.5) واحد و نماد کگل با (285.9) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (38.5) واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.777 واحد رسید که مارون با (13.6) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. اصلاحیه بازگشایی نمادها بعد از مجمع و متوقف ماندن شرکت هایی که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی داده اند تا زمان ثبت افزایش سرمایه و شفاف سازی خزامیا در مورد تعویق افزایش نرخ محصولات این شرکت فشار فروش سنگینی را بر نمادهای بانکی و خودرویی وارد کرد و در ادامه این فشار فروش به سراسر بازار سرایت کرد و به جز در تک نمادهای خاص شاهد معاملاتی منفی در کلیت بازار بودیم. بازار سرمایه از کمبود اطلاعات و نبود محرک های مثبت رنج می برد و ترس و نگرانی از چشم انداز آتی اقتصاد کشور و بازار بورس موجب شده است شاهد خروج نقدینگی از این بازار به سمت بازارهای کم ریسک تر باشیم. شاخص کل در هفته ای که گذشت بیش از 11.940 واحد معادل 6.8 درصد کاهش یافت.  

معاملات پرحجم نمادهای بیمه ای بخاور و نوین، معامله نمادهای پیشروی بانکی در کف قیمتی، تقاضای نسبتا خوب در کانی های غیرفلزی و صف خرید شدن نماد کاذر، صف فروش خساپا، ادامه تقاضای بالا در نمادهای بازار پایه ای تپکو و شپلی، فشار فروش بالا در نمادهای پالایشی و معدنی و صف فروش شدن بیشتر نمادهای این دو گروه، معاملات پرحجم و نوسان 20 درصدی فبیرا در بازار پایه و صف خرید شدن مجدد سهم و ادامه تقاضای بالای در نمادهای آپ و مداران از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.