در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 27 آبان ماه1397

یکشنبه 27 آبان 1397 گزارش روزانه بازار 318 بازدید
امروز یکشنبه 27 آبان 1397 ؛ شاخص کل با (5261.6) واحد معادل (2.94) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 173،557 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1198 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 747 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (428.1) واحد و نماد وامید با (229.6) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (31.5) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.880 واحد رسید که مارون با (14.3) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. نبود محرک مثبت در روزهای اخیر،کاهش قیمت دلار در بازار آزاد و نگرانی ها نسبت به اثرگذاری تحریم ها بر میزان صادرات شرکت های فعال در بازار سرمایه جو بی اعتمادی را در بازار تشدید کرده و روند اصلاحی بازار هر روز شدت بیشتری به خود می گیرد. امروز عرضه ها شدت یافته و در بسیاری از نمادهای بازار شاهد تشکیل صف های فروش بودیم و افزایش نسبی تقاضا در نیمه دوم بازار نیز کارساز نبود و مجدد شاهد تشکیل صف های فروش در نمادهای بانکی و خودرویی بودیم و صنایع دلاری همچنان در کف قیمتی معامله شدند. بازار چشم انتظار گزارش های ماهانه صنایع دلاری و به ویژه شرکت های صادراتی و اعلام رسمی اخبار و شایعات پیرامون نرخ های خودرویی ها و افزایش سرمایه و شناسایی تسعیر ارز بانکی هاست و به نظر می رسد تا زمان مشخص شدن این مسائل هچنان شاهد روند فرسایشی در بازار باشیم.

حجم سنگین معاملات آپ و صف خرید شدن آن، صف های فروش سنگین در نمادهای بانکی، بازگشایی پاسا در کف قیمتی و سپس افزایش تقاضا برای این نماد و صف خرید شدن آن، حمایت حقوقی ها از صنایع دلاری و جمع شدن صف های فروش در نمادهای فلزی، پتروشیمی و پالایشی و ادامه تقاضای بالا در نماد بکام و صف خرید شدن مجدد آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.