در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 28 آبان ماه1397

دوشنبه 28 آبان 1397 گزارش روزانه بازار 260 بازدید
امروز دوشنبه 28 آبان 1397 ؛ شاخص کل با 2258.6 واحد معادل 1.3 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 175،816 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 960 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 552 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد شپنا با 194.6 واحد و نماد پارس با 194.5 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 30.8 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.910 واحد رسید که مارون با 11.6 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. بعد از پشت سر گذاشتن فشار فروش سنگین دو روز کاری قبل امروز خریداران دست بالا را داشتند و از همان شروع معاملات شاهد افزایش تقاضا و عقب نشینی فروشندگان در کلیت بازار و به ویژه در صنایع دلاری بودیم. این صنایع که در هفته های اخیر در فاز نزولی قرار گرفته بودند امروز مجددا مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفتند و در نمادهای پتروپالایشی و فلزی شاهد تقاضای قابل توجهی بودیم و این نمادها بیشترین تاثیر را بر شاخص کل گذاشتند. این در حالی است که در نمادهای خودرویی و بانکی معاملات مثبت دقایق آغازین با افزایش عرضه مواجه شده و بیشتر نمادهای این دو گروه معاملات امروز خود را در درصدهای منفی به پایان رساندند.

تقاضای بالا در نمادهای رایانه ای و صف خرید مجدد آپ، حجم بالای معاملات کرمان و نوسان مثبت قابل توجه قیمت آن بعد از بازگشایی، حجم سنگین معاملات میهن و معامله سهم از آستانه منفی تا آستانه مثبت، صف خرید سنگین حریل، تقاضای بالا در نمادهای غذایی و صف خرید شدن نمادهایی چون غالبر، غمارگ و غپاک، صف خرید نمادهای کاوه، فنوال و فایرا در گروه فلزات اساسی، تقاضای بالای در نمادهای لاستیکی پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش 30 درصدی نرخ لاستیک و ادامه صف خرید پاسا، تقاضای بالا در نمادهای پالایشی و صف خرید شدن شپنا و شاوان، رشد ده درصدی زپارس و رشد 104 درصدی نماد بازار پایه ای آینده بعد از بازگشایی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.