در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 29 آبان ماه1397

سه شنبه 29 آبان 1397 گزارش روزانه بازار 288 بازدید
امروز سه شنبه 29 آبان 1397 ؛ شاخص کل با 642.2 واحد معادل 0.37 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 176،458 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1119 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 536 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد رمپنا با 116.6 واحد و نماد مبین با 104.5 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 4.1 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.914 واحد رسید که کگهر با 7.8 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. در ادامه روند روز کاری قبل خریداران در شروع بازار در صنایع دلاری و صنایع و نمادهای کوچک دست بالا را داشتند، اما هر چه به پایان معاملات نزدیک شدیم بر شدت عرضه ها در کلیت بازار و به ویژه در نمادهای خودرویی و بانکی افزوده شد اما در نهایت شاخص کل با رشدی متوسط به ارتفاع 176 هزار واحدی صعود کرد. بلاتکلیفی خودرویی ها و بانکی ها و مشخص نشدن سرانجام افزایش نرخ احتمالی خودرویی ها و افزایش ابهام ها نسبت به افزایش سرمایه و شناسایی سود از محل تسعیر ارز بانکی ها از یک طرف و نگرانی بازار از اثرگذاری تحریم ها بر میزان صادرات شرکت های دلاری موجب شده است صنایع و تک نمادها مورد توجه بازار قرار گرفته و شاهد سرازیر شدن تقاضا به این سمت باشیم. امروز در حالی که بانک ها فشار فروش بالایی داشتند و عمدتا در درصدهای منفی بالا معامله می شدند با انتشار اظهارات مدیرمالی بانک ملت در مورد جدیدترین اخبار این شرکت شاهد افزایش تقاضا در این نماد و در کلیه نمادهای گروه بودیم. معاملات پالایشی ها ثبت و متعادل دنبال شد و تنها شاهد صف خرید سنگین در نماد ونفت بودیم و در گروه پتروشیمی نیز شبصیر با توجه به رشد 50 درصدی متوقف شد و شغدیر برای دومین روز متوالی به صف خرید رسید.

حجم سنگین معاملات در نمادهای رمپنا، حریل و صف خرید سنگین آن ها، تقاضای بالا در نمادهای ساختمانی و صف خرید شدن تعداد زیادی از نمادهای گروه، صف خرید سنگین بیمه نوین، تقاضای قابل توجه در پتروشیمی های یوتیلیتی ساز و صف خرید سنگین بفجر، صف خرید شدن قطعه سازانی چون خاهن و خچرخش علیرغم فشار فروش بالا در نمادهای خودرویی و فشار فروش بالا در نمادهای لاستیک ساز از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.