در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 01 دی ماه1397

شنبه 1 دی 1397 گزارش روزانه بازار 290 بازدید
امروز شنبه 01 دی 1397 ؛ شاخص کل با (1532.8) واحد معادل (0.98) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 154،550 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 674 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 408 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فارس با (342.3) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد وبملت با 123.9 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (11.0) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.780 واحد رسید که زاگرس با (3.95) واحد بیشترین تاثير منفی را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. ادامه سقوط قیمت نفت در روزهای پایانی هفته قبل امروز نیز فشار فروش بالایی را در نمادهای پتروپالایشی به دنبال داشت و شاخص کل اولین روز زمستان را نیز قرمزپوش آغاز کرد و شاهد سقوط دماسنج بازار سرمایه به ارتفاع 154 هزار واحدی بودیم. با این وجود جو کلی امروز بازار تحت تاثیر تقاضای بالا در نمادهای بانکی بهتر از روزهای قبل بود و شاخص کل هم وزن افت بسیار ناچیزی را تجربه کرد. بانکی ها همچون هفته های اخیر تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به افزایش سرمایه و تسعیر ارز پر نوسان های هستند که امروز نوبت به رشد قیمت ها رسید و با تقاضای بالایی که برای نمادهای گروه وجود داشت شاهد تشکیل صف خرید در نمادهای وبملت و وبصادر بودیم. خودرویی ها نیز معاملات مثبتی را پشت سر گذاشتند اما تحت تاثیر عرضه های سنگین حقوقی ها در نمادهای خساپا و خودرو شاهد معاملاتی متعادل و آرام در بیشتر نمادهای گروه بودیم. افت بیش از 10 درصدی قیمت نفت در هفته گذشته و سقوط قیمت به زیر 50 دلار امروز نیز فشار فروش بالایی را در نمادهای پالایشگاهی بدنبال داشت و بیشتر نمادهای گروه با صف فروش روز را به پایان بردند.

تقاضای بالا در نماد وخارزم تحت تاثیر صف خرید وبصادر، فشار فروش بالا در نمادهای شیمیایی و صف فروش شدن نمادهای چون شغدیر، شخارک و پارسان، تقاضای بالا در نمادهای قندی و صف خرید شدن نمادهایی چون قهکمت، قزوین و قشیر، صف خرید فاراک و فاذر، جو مثبت و متعادل نمادهای فلزی و معاملات پرحجم ذوب در درصدهای منفی، تقاضای بالا در نمادهای لاستیکی و کاغذی و رشد 6 درصدی قیمت پدرخش و صف خرید شدن پاسا، چکاوه و چکارن و ادامه صف خرید زکشت از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.