در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 04 دی ماه1397

سه شنبه 4 دی 1397 گزارش روزانه بازار 294 بازدید
امروز سه شنبه 04 دی 1397 ؛ شاخص کل با (533.8) واحد معادل (0.34) درصد کاهش نسبت به روز قبل به 156،950 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1072 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 638 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را نماد فولاد با (126.3) واحد و بیشترین تاثیر مثبت را نماد وبملت با 122.4 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با (6.2) واحد کاهش نسبت به روز قبل به 1.820 واحد رسید که دماوند با 3.15 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. سقوط شدید قیمت نفت و ادامه اوضاع نابسامان بازارهای بورس جهان امروز نیز بلای جان بازار شده و به جز در نمادهای بانکی و تک سهم های خاص شاهد افزایش عرضه ها و نوسانات منفی بودیم و شاخص کل مجددا قرمزپوش شده و اندکی کاهش یافت. در گروه بانکی با قوت گرفتن شایعات مربوط به قریب الوقوع بودن اعلام رسمی نرخ تسعیر ارز بانک ها و در جریان بودن افزایش سرمایه بانک ها؛ شاهد هجوم سرمایه گذاران به این گروه بودیم و تشکیل صف خرید در بیشتر نمادهای گروه بودیم که در این بین وبملت که بیشترین نفع را در بحث تسعیر می برد سنگین ترین صف خرید را داشت و وتجارت بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و در نهایت با صف خرید روز را به پایان برد. در بین سایر نمادهای گروه دی و وپست تقاضای بیشتری داشتند. صنایع وابسته به بازارهای جهانی جوی منفی داشتند اما فشار فروش به حدی نبود که قیمت ها در کف قرار بگیرد و خودرویی ها نیز کماکان چشم انتظار اعلام رسمی افزایش نرخ ها هستند و امروز نیز بسیاری از نمادهای گروه در درصدهای منفی معامله شدند و تنها در نماد خگستر - با توجه به بحث افزایش سرمایه- شاهد تقاضای بالا و تشکیل صف خرید بودیم.

فشار فروش بالا در نمادهای حمل و نقلی، افزایش نرخ دلار در بازار آزاد و افزایش تقاضا در صندوق های مبتنی بر طلا و سکه های یک روزه، حجم بالای معاملات وخارزم و صف خرید شدن آن، تقاضای قابل توجه در کانی های غیرفلزی و صف خرید شدن نمادهای کخاک، کتوکا و کفرا، حجم بالای معاملات شپلی و صف خرید سنگین آن، صف خرید مادیرا بعد از اصلاحی چند روزه و تقاضای بالا در نماد ونفت و صف خرید شدن آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.