در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 05 دیماه1397

چهارشنبه 5 دی 1397 گزارش روزانه بازار 253 بازدید
امروز چهارشنبه 05 دی 1397 ؛ شاخص کل با 1493 واحد معادل 0.95 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 158،443 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1.448 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 1.122 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد پارس با 192.1 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد جم با (141.7) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 16.4 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.836 واحد رسید که زاگرس با 7.2 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. رشد ارزش دلار در بازار آزاد که پس از ارائه بودجه سال آینده و سخنان روز گذشته رئیس جمهور در مجلس صورت گرفت به همراه گزارش های ماهانه نسبتا خوب پتروشیمی ها و تا حدی فلزی ها؛ پایان هفته ای خوب برای بازار رقم زد و شاخص کل با رشدی قابل توجه مجددا به کانال 158 هزار واحدی بازگشت. بانکی ها که در پیش گشایش و دقایق ابتدایی بازار تقاضای خوبی داشتند به یکباره با افزایش عرضه ها مواجه شده و فروشندگان بسیار قوی خریداران را نقره داغ کردند و تجارت و صادرات تا محدوده آستانه منفی معامله شدند و صف خرید سنگین وبملت با عرضه های سنگین حقوقی ها متعادل شد. در این گروه ارزش معاملات وبملت و وتجارت به بیش از 206 میلیارد تومان رسید و وپست و وخاور تنها نمادهایی بودند که روز را با صف خرید به پایان بردند. خودرویی ها نیز امروز معاملات جالبی را پشت سر گذاشتند و با تقاضای خوبی که داشتند در میانه های بازار به صف خرید رسیدند اما مجددا با افزایش عرضه ها صف خرید بسیار سنگین سایپا عرضه شده و در سایر نمادهای گروه نیز شاهد متعادل شدن قیمت ها بودیم. با رشد ارزش دلار و گزارش های نسبتا خوب پتروشیمی ها بعد از مدت ها شاهد تقاضای بسیار خوبی در نمادهای این گروه بودیم و بسیاری از نمادهای پیشروی گروه از جمله پارس، زاگرس، شاراک و شغدیر به صف خرید رسیدند. پالایشی ها و فلزی ها نیز وضعیت مشابهی داشتند و پالایشی ها عمدتا به صف خرید رسیدند و در بین فلزی ها نیز کاوه و هرمز با صف خرید روز را به پایان بردند.

حجم بالای معاملات در نماد کرمان و معامله سهم تا آستانه مثبت، نوسان منفی صندوق های طلا و سکه های یک روزه با پایین آمدن قیمت دلار، ادامه تقاضای بالا در کانی های غیرفلزی و صف خرید کفرا، کتوکا و کاذر، تحرکات مثبت در نمادهای غذایی و صف خرید شدن غشهداب و بهپاک، رشد 9 درصدی تایرا در بازگشایی، نوسانات بالای قیمتی در نماد تپکو و تقاضای خوب در نمادهای لاستیکی از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.