در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 08 دی ماه1397

شنبه 8 دی 1397 گزارش روزانه بازار 277 بازدید
امروز شنبه 08 دی 1397 ؛ شاخص کل با 2.330 واحد معادل 1.47 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 160،774 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 917 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 598 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد پارس با 198.5 واحد و نماد شپنا با 174.8 واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 29.1 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.836 واحد رسید که زاگرس با 7.2 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. گزارش های ماهانه فراتر از انتظار برخی از نمادهای دلاری، بهبود بازارهای سهام در جهان و افزایش خوش بینی ها به اقتصاد جهانی و رشد قیمت نفت در روزهای پایانی هفته قبل بر میزان تقاضا در صنایع دلاری افزود و شاخص کل تحت تاثیر معاملات مثبت پتروپالایشی ها و فلزی ها با رشدی قابل توجه به ارتفاع 160 هزار واحدی برگشت و شاخص کل هم وزن نیز با جو مثبتی که در کلیت بازار وجود داشت رشدی قابل توجه را تجربه کرد. بانکی ها و خودرویی ها قربانی نقدینگی کم موجود در بازار شدند و با شیفت نقدینگی به سمت صنایع دلاری شاهد افزایش عرضه ها در این بودیم و بیشتر نمادهای این دو گروه معاملاتشان را در محدوده منفی به پایان رساندند. پالایشی ها و پتروشیمی ها بیشترین تقاضا را به خود اختصاص دادند و شاهد تشکیل صف های خرید قابل در بسیاری از نمادهای پیشروی این دو گروه بودیم. فلزاتی ها نیز پرتقاضا بودند و نمادهایی چون کاوه، وتوکا و فولای به صف خرید رسیدند و فولاد تا نزدیکی آستانه مثبت معامله شد.

معاملات پرحجم رمپنا و معامله تا نزدیکی آستانه مثبت، فشار فروش بالا در صندوق های مبتنی بر طلا و سکه های یک روزه، تقاضای بالا در نمادهای غذایی پس از گزارش های ماهانه خوبی که از این گروه منتشر شد و صف خرید شدن نمادهایی چون غبشهر، غمارگ و غالبر، تحرکات مثبت در نمادهای قندی و صف خرید قزوین و قپیرا، صف خرید نسبتا سنگین تایرا و رشد ده درصدی زکشت بعد از بازگشایی و ادامه صف خرید سنگین آن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.