در حال بارگذاری

گزارش روزانه بازار بورس – 09 دیماه1397

یکشنبه 9 دی 1397 گزارش روزانه بازار 279 بازدید
امروز یکشنبه 09 دی 1397 ؛ شاخص کل با 535 واحد معادل 0.33 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 161،309 واحد رسيد. ارزش کل معاملات 1.210 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزديك به 824 میلیارد تومان آن مربوط به بورس اوراق بهادار و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد وبملت با 110.5 واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد شپنا با (82.2) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با 3.3 واحد افزایش نسبت به روز قبل به 1.869 واحد رسید که زاگرس با 4.2 واحد بیشترین تاثير مثبت را بر شاخص فرابورس بر جاي گذاشت. نقدینگی موجود در بازار و ارزش معاملات روزانه همچنان پایین است و همین امر موجب شده است شاهد گردش نقدینگی بین صنایع مختلف و نوسان های کوتاه مدت و اندک در بازار باشیم. امروز کامودیتی محورها معاملاتی متعادل و آرام را پشت سر گذاشتند و مجددا نوبت به بانکی ها رسید تا با توجه به شایعات مربوط به افزایش سرمایه و تسعیر ارز مجددا پرتقاضا شوند. در مجموع شاخص کل با رشدی متوسط به ارتفاع 161 هزار واحدی صعود کرد. در گروه بانکی شایعه قریب الوقوع بودن اعلام خبر افزایش سرمایه تجارت موجب شد علیرغم حجم سنگین عرضه ها این نماد با صف خرید روز را به پایان برساند و سایر نمادهای گروه به نیز تحت تاثیر این نماد معاملاتی مثبت را تجربه کنند. پتروشیمی ها عمدتا معاملاتی متعادل و کم حجم را پشت سر گذاشتند و شیران علیرغم عرضه های سنگین در محدوده سقف قیمتی معامله شد و در نماد داراب با توجه به خروج بانک صادرات از سهامداران درصدی شاهد تقاضای بالا و صف خرید سنگین بودیم. سیمانی روزی پرتقاضا و مثبت را پشت سر گذاشتند و نمادهایی چون سهگمت، سبجنوو سمازن به صف خرید رسیدند.

تحرکات مثبت در نمادهای قندی و صف خرید شدن نمادهای قزوین، قمرو و قچار، حجم مثبت و متعادل خودرویی ها و معاملات سنگین خساپا و تقاضای بالا در نماد خمهر برای سومین روز متوالی، افت 8 درصدی قیمت شسپا بعد از بازگشایی و تقاضای بالا در نمادهای کاغذی و ادامه رشد قیمتی چکارن از جمله نکات قابل توجه امروز بازار بود.